Armadio покер alf da бесплатен

игра руски рулет на англиски јазик

Брукфилд Бизнис Партнери Л armadio покер alf da бесплатен. (NYSE:BBU)(TSX:BBU.ОН) и Големи Канадски Игри Корп (TSX:GC) се избрани од страна на Онтарио Лотарија и Игри Корп (OLG) да работат на своите казина во Поголема Торонто Област (на "GTA Пакет"), според соопштението.Договорот ќе видите Брукфилд и Голема Канадскиот стекнување на целата територија на игри средства во GTA Пакет вклучувајќи OLG три објекти; OLG Слотови во Woodbine, Голема Сина Heron Казино наоѓа во Mississaugas на Scugog Островот Првата Нација и OLG Слотови на Ајакс Падови.Заедно, на три создава над $1 милијарда во бруто игри приходи во 2016 година.
Сите се комбинираат тие имаат повеќе од 60 табела игри, 4,000 слот машини и вработуваат нагоре од 2,200. Две компании, исто така, ќе имаат ексклузивни права да се работи на три казина за минимален период на 22 години во согласност со барањата на Казино Оперативни и Услуги Договор.На Коцкање Insider извештаи дека вклучувајќи надоместокот од 70 проценти во игри на приходи, за секој од своите 22 години, договорот се очекува да биде во вредност од $72 милиони евра.Преку Онтарио Игри GTA ЛП, на новоформираната партнерство, Големите Канадски и Брукфилд ќе секој одржи 49 проценти од акциите, додека 2 проценти камата ќе се одржи од Clairvest Group Inc.Во име на партнерството, игри објекти ќе биде управувана од страна на големиот Канадски во GTA Пакет.Во име на новоформираната партнерство, Големите Канадски е Претседател и извршен ДИРЕКТОР, Род N игра руски рулет превод. Бејкер заблагодари на OLG за GTA Пакет награда.Бејкер рече, "Големиот Канадски има долга историја на играње во Канада и Онтарио и во соработка со OLG и на нашите партнери да ја испорача коцкање одговорно.Ние со нетрпение очекуваме да овој историски можност да услуга Канада е најголем митрополит регионот," според објавување на вестите.Извршниот ДИРЕКТОР на Брукфилд Бизнис Партнери, Кир Madon рече: "со нетрпение очекуваме да работат тесно со Голема Канадски.Ние ќе се донесе нашите способности во работењето, развој и продажба на мало на Партнерство за да го испорача прошири игри options и премиер забава што ќе се подобрат искуството на покровители и да придонесе за околните заедници." Според веста за медиумите, затворање на датумот, што е предмет на регулаторни одобрувања и други вообичаени услови, се очекува да биде завршен во почетокот на 2018 играат рулет црвена или црна. После објавувањето на наградата, акции во Брукфилд и Големи Канадски зачинети со подоцна се зголемува за 14.2% во раните утрински часови тргување на Торонто Берзата.Брукфилд акции беше до 3,4 проценти.Еден од област најголемите оператори, Големите Канадски може да се пофали 22 игри својства, кои во прилог на 14 казина, вклучува една комерцијална бинго сала, четири тркачката патека казина, три заедница игри центри и туристички хотели во Moncton, Н. и Ричмонд, B игра руски рулет на англиски јазик.