не коцкање влијаат вашата кредитна резултат

infinix price in slot nigeria

Четири луѓе загинаа, а четворица други беа повредени за време на коцки игра поврзани со аргументот дека се сврте смртоносна саботата во Њујорк нелегално коцкање ден, полицијата рече.Меѓу починатите е Chester Goode, 37, кои можат да имаат започнато снимањето кога пукал со пиштол, а можеби 9 мм пиштол, во таванот на Тројно А Аса Приватни & Социјална Изнајмување на Место.Тоа е во Круната Височини соседството на Бруклин не коцкање влијаат вашата кредитна резултат. Goode и неговите другари беа, очигледно, губење на пари во текот на играта, според Њујорк Пост.Тој или сака своите пари назад или можеби обид за грабеж, полицијата шпекулираа во медиумските извештаи.Аргументот може да се поврзани со коцки игра позната како Цие-lo.Тоа е обично играше со три шест еднострани коцки.Тоа траги своето потекло во Кина, но сега е исто така, одигра во некои градови во САД.Во последниве години, играта беше направи популарна во хип-хоп песни.Некои од другите околу 20 луѓе внатре приватниот социјална клуб играа покер во времето на снимање, се вели во извештајот.Полицијата пронајдени голем број сто долари записи и рацете на картички на табели во крвава сцена.Детективот ни кажа тоа беше случај на некој кој мисли тие биле измамени и сака своите пари назад, плус други луѓе пари," Еди Болдвин, братот на еден од починатите, беше цитиран од страна на Објавата.Една од жртвите е клубот е нешто големо, според The New York Times.Идентификувани како Dominick Wimbush, 47, тој очигледно почина во размена на огнено оружје со Goode, се вели во извештајот.Три од други снимање жртви бара лекарска помош по 15 или повеќе кола беа отпуштени, Пост рече.Четвртото лице боли ногата кога бегаат на сцена.Њујорк Полициска станица (NYPD) Началникот на Детективи Dermot Шеј рече на коцкање операција беше нелиценциран.Локацијата беше се верува да се користи како социјален клуб и генерал игра одржа по завршувањето на работното време.Постојат мноштво на овие видови на објекти кои се оперативни во ЊУЈОРК.Некои се почитуваат законот, другите немаат соодветни дозволи и да работат под радар, молејќи се дека инциденти како оваа [не] се случи," Заедница се Залагаат Тони Херберт на Њујорк Мулти-Културни Ресторан и ноќен живот Chamber of Commerce беше цитиран од страна на Објавата.Њујорк Градоначалникот Бил де Blasio испратила дека NYPD "обнови два пиштоли и е сослушување на лицата од интерес во место." Безбедносните камери се верува дека имаат заробени инцидентот.Во петок, пет мажи беа снимен во дворот во Филаделфија е Кралица Село соседството за време на игра на коцки, CBS 3 ТВ вести пријавени.Ниту еден од повреди се појави да биде опасна по живот.Најмалку 17 круга беа отпуштени, според полицијата.Жител, изјави станица дека генерал играта се одвива најчесто во кои Филаделфија локација.Минатата година, седум NYPD службеници, вклучувајќи неколку заменик тим истражувачи, беа обвинети со abetting нелегално коцкање и проституција прстен кој била работат за неколку години во Бруклин и Квинс.Во Мај, еден од полицајците, Лудвиг Paz, 51, на Квинс, пензиониран NYPD заменик детектив, pleaded виновен во врска со $2 милиони-a-година незаконско работење.Во јули, тој беше осуден на помеѓу четири и 12 години во затвор, според Квинс Секојдневно Орел. не коцкање влијаат на вашето здравје.