ќе магнет влијаат на слот машина

она што не дотур значи во покер услови

Harrah ' s во Њу Орлеанс, државата е само земја-врз основа казино, е регистрирана на 30-годишна лиценца продолжување со Луизијана, пратениците во замена за $325 милиони евра во сопственост на надградби.По одобрување во државата Куќа, регулатива со која ќе се прошири казино е дозволата додека 2054 беше одобрен од страна на Сенатот со 27-10 гласаат во вторник.Предлог-законот сега оди на Гувернерот на Џон Бел Едвардс (D) кој вели дека тој ќе го потпише мерка.Куќа Бил 544 – законот се испраќа на гувернерот биро – не ќе им овозможи на Harrah ' s да ја прошири својата 125,000 квадратни метри казино подот.Матичната компанија Цезар Забава наместо тоа ќе биде потребно да се изгради нова 340-опременост на хотелска кула со ресторани и забава простор, кој се очекува да се создаде 600 работни места, изградба и 500 следните постојани позиции.Заедно со хотелот и разни надградби во текот на Голем Лесно казино, Harrah ' s ќе биде на кука да плати десетици милиони дополнителни даночни долари во текот на 30-годишен период и на државата и градот.Њу Орлеанс, всушност, е сопственик на одморалиште казино, и закуп своето работење да Цезар ќе магнет влијаат на слот машина.
Harrah ' s не сака да направи значителни економски развој во Њу Орлеанс за не-игри активности," Сен ќе казино земете хартија id. Гери Смит (D-Norco) Смит вели во комората, во вторникот.Градот на Њу Орлеанс ќе добијат $19.5 милиони евра во еднократен данок пари од Harrah ' s, што се должи во текот на следните три години.Градоначалникот LaToya Cantrell (D) нели одлучи како средства ќе бидат употребени она што не значи директно во покер. HB544 исто така ќе бара Harrah ' s за да испратите државата $3.4 милиони евра секоја година за лиценца проширување.Пратениците ќе ги пренасочите многу пари за истражување на ракот, како и за поддршка на проблемот коцкање програми, вода проекти, и раното детско образование.Состојбата е дополнително загарантирано $60 милиони евра годишно во даночните приходи.Луизијана, пратениците потпишан за проширување на Harrah ' s дозволата, но се далеку помалку enthused во однос на спортски обложувања.Куќата Appropriations Комисија гласаа 14-6 против предлог да се легализира спортски обложување на државата 16 казина и четири parimutuel racetracks.Но, различни пратениците додадени во асортиман на измена на законот со кој на крајот го направи последниот бил одреден дел на регулаторните мандати.Видео покер индустрија успешно ги убедуваше пратениците да бараат ако спортско обложување е одобрен, 2,800 камион запира, во државата кои нудат игри терминали биде дозволено да работат спортски обложувања киосци.Сен.Дени Martiny (R-Metairie) рече дека не постои соодветна поддршка за спортско обложување во Луизијана оваа година.Јас не сум изненаден.Јас сум разочаран," Martiny им кажа на новинарите. "Јас сум само се обидува да им овозможи на нашите казина да се натпреваруваат на уште за играње со Мисисипи." Бидејќи САД Врховниот Суд ја укинал сојузна забрана за спортско обложување дека забранува активност насекаде освен Невада, седум држави – Делавер, Њу Џерси, Пенсилванија, Западна Вирџинија, Род Ајленд, Ново Мексико, и Мисисипи – имаат спортски обложувања и работи.Спортско обложување закони исто така, беа поминале во соседната Арканзас и Тенеси, и првиот правен wagers во оние држави ќе започне наскоро. она што не дотур значи во покер услови.