она што не дотур значи во texas holdem

online poker sites real money usa

Ако Мајкл Џордан е Супермен, тогаш Коби Bryant е Бетмен, човечки, fallible но суперхерој, сепак,.Ако Коби Bryant е Бетмен, потоа Дерек Фишер мора да биде Робин, не како легендарниот, но веројатно најдобар sidekick некогаш ќе може да побара.Коби Bryant и Дерек Фишер дојде во НБА во исто време.Тие имаат и видел различни улоги во различни точки во нивните кариери, а и двете знаат како се чувствува да падне на клупата.И, исто така, знаат што значи да се игра втора виолина во текот на шампионатот да ја стартувате.Дерек Фишер е прифаќање на таа улога сега за Lakers, и тој никогаш не се повеќе благодарни за да се врати во неа.И од благодарен, мислам солзи на радост благодарен.Крис Moorman, најголемата онлајн турнир играч во светот, се приклучи сака на Dominik Nitsche, Кара Скот, и поранешниот Бразилски Светското Првенство ѕвезда Denilson, како амбасадор на 888Poker.Сакам да научите како да се игра покер на интернет.Јас би сакал да знам кој е најдобар играч во светот е?Некој ми кажува неговото име е Крис Moorman.Каде што не му е игра?Па, откако денес, тој игра во 888Poker.Знак ме.Јас никогаш не разбрав зошто PokerStars да не го потпише Крис Moorman?Јас не мислам дека тоа беше монетарната прашање.Ако ние ги отворил шкафот, ние нема да се најде скелети.Тој и вели на правото работи.Тој има освоено повеќе пари да играте на интернет од било кој жив или мртов.Беше тоа некоја фрли нагоре помеѓу него и Џејк Коди?Е има само една соба за млади волшебник од велика БРИТАНИЈА?Без оглед на причината, PokerStars на косата, стана 888Poker добивка, по втората најголемата онлајн покер соба во светот, најави дека тие имаат bagged потписот на еден од игра е вистински легенди.Заедно со $13m+ тој има освоено игра онлајн, тој, исто така, освои PocketFives Тројна Круна рекордни 25 пати.Победи над $4 милиони+ играње живеат турнири.И е Свет Покер Турнеја (WPT) Шампионите Клуб Член.Зошто, о зошто беше потребно некој ова долго да се држат до него? — Крис Moorman (@Moorman1) 9 јуни, 2016 година криволичене Нешто се случува во 888Poker.На лисици се исклучени.Зглобовите се нанесуваат.Џеки Glazier е заминување во текот на изминатата недела означува промена во кадар кој е толку драматично како што тоа е возбудливо.Џеф Бруто беше потпишан да носат превез за време на WSOP.Тој е еден од најпопуларните играчи емитување на Грч.Тој е секоја педа на професионална.Тој знае важноста на личниот бренд на истиот начин на кој Moorman почна да се разбере и оттогаш тој падна во љубов со својот сакан.Џеф Бруто, Dominik Nitsche, Кара Скот, Софија Lovgren, а Крис Moorman.Тоа е здраво на ' рбетот.Зошто не би луѓето сакаат да им се придружиш? "Работи како и спонзорирање на WSOP и Супер High Roller Сад покажале дека се посветени на нивниот раст на брендот и не можам да дочекам да видам што тие доаѓаат во иднина." Рече Moorman.Супер High Roller Сад е замисла на Покер Централна она што не дотур значи во texas holdem.

888Poker беа спонзори на настанот.Според Moorman е Твитер, тој ќе се профилирани на иднината епизода од ТВ радиодифузерите хит Pokerography шоу.Глобалната Покер Лигата Се подготвени да претставуваат Лондон Royals е исто така подобрена saleability на Moorman.Сигурни, постојат во собата брендирање цензура прашања, но ако Глобалната Покер Лигата (GPL) пука надвор во stratosphere тогаш па ќе брендови поврзани со играчи кои светлина на авион гориво online poker sites that accept paypal. Moorman досега одигра пет шест-max настани во GPL победа една, и racking до две четвртини, и две-fifths.Неколку дена пред тој да изгуби против Скот Топката од страна на две игри на една од неговото деби во Коцка, како дел од GPL Лето Серија.Иднина "888 се прават големи работи и навистина е напорно работи за да ги прошири своите достигне во покер," вели Moorman.Откако WSOP и GPL Лето Серија е надвор од патот, Moorman ќе се врати на велика БРИТАНИЈА функција во Есен издание на 888Live во Aspers, Стратфорд.Тој, исто така, ќе ја зголеми неговата вмешаност во 888Poker каде што тој се претстави под псевдонимот "888moorman".Со Лондон Royals во моментов врвот на Евроазија Конференција, можеме да очекуваме да видиме Moorman прави посета на TwitchCon да учествуваат во GPL Плејофот.Повеќе од 20.000 луѓе присуствуваа на 2015 година настан на нога, и над 1.9 милиони луѓе го гледал активности на интернет.Таму ќе биде повеќе оваа година.И сите од нив ќе добиете за да се види Крис Moorman. "Кој е тој човек?" Тие ќе побара online poker sites south africa.

"Тој е Крис Moorman, најголемата онлајн покер играч во историјата на играта." Тие ќе ви одговори online poker sites real money usa. "И каде што не му се игра?" Тие ќе побара.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre sandia одморалиште и казино бафет.