реката казино laughlin nv ресторани

тука се временски слотови

Предлогот за изградба на Baha Март одморалиште во Бахамите беше првично поднесени во 2002 година и над една деценија помина од тогаш, но одморалиште е уште да се заврши и продолжува да биде опкружена со контроверзии.На $3,5 милијарди мега-casino resort скрши земјата назад во 2011 година и се очекува да биде завршено до крајот на 2014 година, како програмер Sarkis Izmirlian, Извоз-Увоз Банка на Кина (EXIM), Бахамите владата и Кина Изградба Америка требаше да работат заедно за да заврши овој мега проект.Ова никогаш не се случило и серија на несреќниот прашања доведе до стечај поднесување и предизвика огромен притисок за сите вклучени страни реката казино laughlin nv ресторани.
EXIM, бидејќи банката имаше инвестирани $2.45 милијарди долари во проектот, Бахамите владата бидејќи 2,000 локалните работни места беа одеднаш падна и Izmirlian кои има инвестирано многу од неговите лични финансии во проектот.Бахамите влада скапо сака нови програмери кои е финансиски звук да го преземе Baha Март проект и го донесе до завршување како одморалиште се очекува да се генерираат речиси 12 отсто од Островот бруто приходи.Постојат голем број на богатите Кинески инвеститори кои би биле подготвени да скокаат и го преземе целиот проект, но Пекинг е против корупцијата crackdown е огромна пречка.Кинески Претседател Xi Jinping започна анти-корупцијата crackdown во почетокот на 2014 година таргетирање на корумпираните поединци, ВИП коцкари и богати инвеститори и crackdown продолжи во 2016 година наследство ин голема паѓа мт казино. Консултантска фирма Промисла Советници предупреди дека Кинеските инвеститори ќе бидат подготвени да се вклучат во еден таков масовен проект, бидејќи тоа веднаш ќе се стави во Пекинг е во центарот на вниманието и извор на приход ќе дојде под контрола.Промисла Советници", исто така, изјави дека EXIM ќе се најде тоа тешко брзо да излезете на проектот и да се направи брз продажба како тоа ќе мора да ја поврати својата $2.45 милијарди инвестиции и потоа се осигура дека ако новиот сопственик се случува да биде Кинеската компанија, сите документи и законски формалности ќе треба да се направи за целосно погоре одбор.Во соопштението, Kenwood Kerr, главниот извршен на Промисла Советници рече: "Кина е забавување на економијата и тековната анти-корупцијата агенда, истражувајќи ги сите своите кредитни агенции, е од особено значење за нас во Бахамите, како Кина, Извоз-Увоз Банка е главен кредитор на законски embattled Baha Март одморалиште.Ова може да биде вистинската причина зошто на Кина Извоз-Увоз Банка не е во состојба да се забрза било одобренија на купувачот или преструктуира кредит објект на Baha Март проект" herenkostuum suitmeister казино слот машина. Bahama Премиерот Пери Кристи ќе сакате да се поправи Baha Март проект во најраната како тој ќе мора да се одлучите за следните избори кратко време и не успеа проектот ќе имаат огромно влијание врз неговата политичка репутација. тука се временски слотови.