Wyndham aruba beach resort & casino

pharmacie geant казино ла foux

Најголемиот казино во северниот дел на велика БРИТАНИЈА ќе започне добредојде клиенти на четврток, 26 јануари, кога новите Викторија Портата Казино се отвора.Управувани од страна на Глобалната Гејминг Потфати Ограничен (GGV), во 50,000 квадратни метри, новиот коцкање место ќе биде велика БРИТАНИЈА е трет по големина казино и најголемиот казино во северна Англија и Шкотска.На многу очекуваната местото се наоѓа во Викторија Квартал upmarket шопинг област во Лидс, Англија.Новиот казино ќе биде во можност да се приспособат на 1,400 луѓе и ќе им понуди 140 места, 24 се живее игри маси, и 75 електронски гејмерски машини, заедно со еден од велика БРИТАНИЈА најголемите покер соби, со седишта за 100 wyndham aruba beach resort & casino. Според претходните прес од GGV, новиот коцкање место ќе имаат три храна и пијалок области, вклучувајќи Крива, на craft пиво и коктел бар наоѓа со поглед на казино подот; V Ресторан, кој ќе функција регионална цена од традиционалните омилени и Пан-Азиски кујна; и служи како социјален центар на казино, на Телевизија во Барот, кои ќе функција во живо спортски акција на ѕид до ѕид state-of-the-art екрани.Еве погледнете во Викторија Врата на Казино во бројки: 30,000,000 – сума од £s инвестирани во местото 432,000 – бројот на зрнца кои се користат за декорација на настанот.Тоа е околу 32 километри од монистра! 50,000 – квадрат снимки од местото.Тоа е големината на околу 18 тениски игралишта или околу 4/5ths големината на теренот на Elland Патот wwe сите ѕвезди caw слотови.
5,000+ – бројот на луѓето кои се применуваат за работни места во казино 1,400 – капацитетот на местото 205 – бројот на полно работно време создадени работни места (90% извори од Лидс Град) 140 – бројот на слот машини 100 – бројот на играчите кои можат да се игра и турнир во покер соба 21 – бројот на 55-инчен екран користи за изградба на местото на случувањето е голем ТВ на ѕид во Живо Бар 82 – број на други ТЕЛЕВИЗИСКИ екрани околу местото 75 – број на електронски игри на среќа терминали 29 – број на коктели во продажба во Крива Бар, 24 – број на игри маси 3 – бројот на отворено тераси 1.9 – бројот на километри на тепих се користи да се облекуваат на местото на случувањето.Во тежина, тоа е нешто повеќе од 8 тони, Во прилог на новиот Викторија Портата Казино, на август 9, 2012, GGV беше одобрен ъ, по победата целосна советот одобрение за нов 'мал казино" за Бања во Март 2014 година, и беше доделена на привремени големи казино лиценца на Мај 17, 2013 wyndham aruba resort & casino all inclusive. Groupe Partouche ќе работат на г 19m развој, која ќе функција на 147-клучните Z Хотели, казино игри подот, и два ресторани.Казино развој се очекува да се отвори следната година во пролет. pharmacie geant казино ла foux.