покер соби се отвори во ca

mayaguez resort and casino phone number

Покренува $4 милиони евра во Серија А Европската Инвестициска-базирани мобилни free-to-play социјална казино инвеститорот Huuuge Игри има склучено Серија инвестиција круг од $4 милиони предводена од Кореја Инвестициски Партнери (KIP).Постојните инвеститори вклучуваат Seppo Helava – основач на она што е сега Голема Риба Казино, Juha Paananen и Henric Suuronen – ко-основачите на Нонстоп Игри, и Wibe Wagemans – поранешен постар заменик претседател на Rovio и Големи Риби Мобилен.Пееја-Хо Парк, виш директорот на KIP, кои ќе се приклучат Huuuge е одбор на директори, рече: "Huuuge е пореметување на free-to-игра казино игри на пазарот преку обезбедување на многу повеќе интерактивни социјална гејмерски искуство за да и ние сме многу среќни да се биде дел од растот приказна.""Она што Антон и тимот се постигнати во текот на изминатата година е навистина импресивен покер соби се отвори во ca.

Huuuge е одличен пример за основач на led, податоци-управувано, следната генерација стан бизнис ние сакале да инвестираат во."Huuuge рече KIP учество ќе се зголеми на компанијата присуство во APAC со најновите инвестиции кои се користат за финансирање на глобалната експанзија и скала за дистрибуција напори."Ние сме возбудени да се Кореја Инвестициски Партнери на одборот, како еден од водечките вредносни синџири, со огромно искуство во гејминг и друштвени мрежи, особено во Азиските пазари," додаде Антон Gauffin, главен извршен директор за Huuuge.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година mayaguez resort and casino numero de telefono. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] mayaguez resort and casino precios.