она што не е страна во покер значи

аква казино во палм спрингс

По две години на сопственост, Пенсилванија-базирани игри и трки оператор, Penn National Игри, Inc она што не е страна во покер значи.

(ПЕН: NASDAQ) објави во вторникот дека ефективната 30 јуни 2019, операции на своите Места Казино Tunica сопственост во Мисисипи ќе престане предмет на регулаторни одобрувања. "направивме се што е во наша контрола за да се задржи сопственост на профитабилен" Во Март 2017, на Wyomissing-компанија со седиште презеде работите на двете Bally е Казино Tunica (подоцна преименуван во "1 Џекпот") и Установи Казино Tunica.Во моментот, компанијата објасни дека по завршувањето на Tunica Каунти се занимава, тоа се наменети за закуп, тогаш штотуку-стекнати својства од неговите Игри и Рекреација Својства Вклучени (GLPI) недвижности спин-оф за почетна комбиниран годишна кирија од $9 милиони евра.Зголемената конкуренција: Според официјалното соопштение.. она што го прави зелена испорака слот значи. Oversaturation на пазарот, односно легализација на казино игри во Арканзас, кој го видел одобрување на двете Oaklawn Трки и Игри и јужна земја Парк Игри Трки и да се направи трансформација во полн обем казина од 1 април 2019, беше цитирана од страна на Пен како една од причините за нејзината одлука да shutter на Tunica, Мисисипи казино.Премин на Прашањето 4, исто така, ќе наводно се види Арканзас Трки Комисија овласти едно казино секој за Џеферсон и Папата окрузи.Бизнис тома пониски: Пен веќе работи на Boomtown Казино Biloxi и Холивуд Казино Заливот Брег во јужниот дел на Мисисипи, заедно со холивудската Казино Tunica, кој се наоѓа во непосредна близина на Места Казино.Објаснување на затворање, Sr., Заменик Претседател на Регионалниот Операции за Penn National Игри, Ал бритон (roger britton), рече...

"Со стекнувањето на Места Казино, како дел од две сопственост договор, знаевме дека се стекнување на стареење брод потреба од значителни капитални подобрувања. "Додека ние не се во наша контрола за да се задржи сопственост на профитабилна во текот на последните две години, зголемената конкуренција од последните игри експанзија во Арканзас продолжува да се вози на имотот бизнис тома пониски.После истражување на сите вистински алтернативи, ние се замина со тешката одлука да го затвори бизнисот." "останува посветена на Tunica пазар" бритон (roger britton) отиде за да се заблагодарам на Tunica сопственост тимот на речиси 200 членови за "сите напорна работа, лојалност и посветеност на овој имот за време на она што е подолг периодот на многу тешки услови на работење." "Ние ќе се бараат можности за овие членовите на тимот во нашите две други својства во Tunica, друга област во одморалишта, или на еден од нашите други својства 39 низ земјата.Сакам да нагласам дека и покрај оваа одлука, Penn National останува посветена на Tunica пазар и продолжува да се фокусира на тековните успешно работење на нашите две останатите Tunica својства." На Мисисипи казино карактеристики на steakhouse, вклучена ресторан и 24-часовна кафе додека дополнително вклучувајќи 201-соба хотел, 18,000 квадратни метри на состаноци и настани простор и 35,000 квадратни метри казино заврши со 800 слотови и девет маса игри.Цезар на истата страница: Слично на тоа, во ноември 2018, Цезар Entertainment Corporation (NASDAQ: CZR) објави дека ефективната 31 јануари, 2019, тоа ќе биде затворање операции во својата Tunica Roadhouse Казино, но дека и 135-соба хотел во сопственост и на хотелот и казино на Потковица Tunica ќе остане оперативна.Лас Вегас-базирани игри corporation наведува "упорни се намалува во бизнис нивоа во областа произлегуваат од зголемената конкуренција," како причина за неговата одлука она што го прави зелена испорака слот sainsburys.

Rodio наследник на Frissora: Во врска со вести, Цезар Забава потврди назначувањето на Ентони Rodio како компанија е новиот главен извршен директор.Поранешниот извршен ДИРЕКТОР на бутик казино оператор, Афинитет Игри, ќе успее Марк Frissora, кој наводно ќе замине на крајот на овој месец.63-годишниот Frissora требаше да ја земе неговата остави во февруари, но Цезар работел договор за него да остане во неговата улога преку месец а можеби и подолго ако е потребно.Според соопштението на време, во замена за останатите со компанијата минатото на февруари 8, 2019 излез датум, Frissora ќе бидат компензирани со "капитал грант за 2019 надомест година со целна вредност на САД$7 милиони" пресметано на pro rata основа. аква казино во палм спрингс.