забрана на непријателските најдобри легендарниот слот

слот кањоните во ново мексико

На Seminole Племето на Флорида и Гувернерот Рик Скот се состана во понеделникот, со цел да им помогнам на државата, пратениците да даде зелено светло за Seminole Хард Рок Hotel & Casino предложи проширување план во вредност од $1.8 милијарди долари.Проширувањето план за првпат беше објавен минатата пролет и седумгодишна компактен беше потпишан во декември 2015 година, од страна на Гувернерот и Племето е Претседател Џејмс Billie.Сепак, проектот се соочува со одредени опозицијата во државата Законодавната власт, чија поддршка е од клучно значење за неговото завршување.На Seminole Хард Рок Холивуд комплексот се случува да се надгради со гитара во облик на 800-соба хотел како и нов Хард Рок Кафе, пет ресторани, десерт продавница, бифе, ноќен клуб и Мочуриште бар.Џејмс Ален, Seminole Игри извршен ДИРЕКТОР, откри дека проширувањето ќе создаде 14,585 изградба работни места и 4,867 полно работно време позиции.Тој понатаму објаснува дека предложениот комплекс ќе биде "меѓународна туристичка дестинација", како и "integrated resort дека не е само за игри." Настрана од веќе споменатите услуги, Ален најави Бора Бора-стил cabanas и проширена-престој вили премногу.За време на состанокот, извршниот ДИРЕКТОР на увери сите дека Seminoles мора секогаш да го направи она што тие рекоа дека ќе го стори.Освен тоа, тој изрази оптимизам во врска со проектот благодарение на гувернерот поддршка.Скот, од друга страна, посочи дека на компактен може да биде најголема потпишан во земјата.Тој заклучил својот говор се вели дека компактен беше фер да се двете Флорида и Seminoles.За време на средбата тој, исто така, зборуваше за Хард Рок вработени кои се наведени позитивните влијанија на претходната компактен потпишан шест години.Настрана од $3 милијарди долари приходи во текот на следните седум години за Флорида, договорот ќе се даде на племето на националната монопол на некои казино игри.Затоа, оние кои се во опозиција тоа го нарекуваат економски награда за племето и алатка за ограничување Seminole конкуренција. забрана на непријателските најдобри легендарниот слот.