прави целосна куќа или директно победи во покер

дали казино добивки смета како приход

MGM Спрингфилд неодамна го прослави својата прва годишнина, но integrated resort е една година перформанси во Масачусетс фатени некои пазарот набљудувачи од изненадување и не карактеристика многу вреди да се touting.Како на јули 31, MGM Спрингфилд туркан во $252.82 милиони евра во бруто игри приходи (GGR) од отворањето на Август.

23, 2018 прави целосна куќа или директно победи во покер. На Масачусетс Игри Комисија (MGC) допрва треба да се ослободи август податоци за државните три игри својства, но MGM е Нова Англија сопственост веројатно завршен својата прва година на бизнис и на кратко GGR очекувања од $400 милиони евра или повеќе.Кога Масачусетс креаторите на политиката потпишан на проектот во 2010 година, очекувањата беа во место за MGM Спрингфилд да се достави во првата година GGR на $412 милиони денари.На недостаток е запрепастен луѓе со познавање на индустријата, вклучително и поранешен MGC главата Стивен Крозби.Тоа е загатка, искрено, за сите", рече Крозби во неодамнешното интервју со Нова Англија Кабел Вести прави целосна куќа победи права во покер.

"Не постои нешто што се случува.Тоа е конкурентна на пазарот, но мислевме ние го зеде тоа во предвид." MGM директори не се бега од бавниот почеток во Спрингфилд сопственост.Но, тие се истакнуваат сила во компанијата и на другите регионални простори.На компанијата во вториот квартал заработка конференциски повик минатиот месец, извршен ДИРЕКТОР Џим Murren рече дека додека компанијата може да биде "зад себе во некои место, како ние сме зад себе во Спрингфилд, ние сме понапред и во многу други места." На компанијата и на другите регионални својства вклучуваат Borgata во Атлантик Сити, Н. Ј., MGM Northfield Парк во Охајо, и Империја Градот Казино во Њујорк, меѓу другите.Кога MGM Спрингфилд отвори минатата година, Масачусетс имаше само една друга игри место, на слотови-само Plainridge Парк Казино (ППЦ).Но, од страна на нивните сопствени прием, некои MGM директори потценува другите ривали, вклучувајќи ги и двете Конектикат племенски казина, Foxwoods и Mohegan Сонцето.Во интервјуа претходно овој месец, MGM Спрингфилд Претседателот Мајк Mathis изјави дека компанијата не ги предвиди Конектикат коцкари останатите посветен на две казина во нивната држава не поголема рамна победи во покер. Foxwoods и Mohegan Сонцето може да бидат ривали на казино во Спрингфилд, но тоа ќе се појавува на сите Нова Англија игри места се чувствуваат некои притисок од неодамна отвори Бис Бостон Харбор.Во јули, Дин сопственост е првиот полн месец во бизнисот, местото генерирани GGR на $48.57 милиони денари, односно повеќе од двојно MGM Спрингфилд преземат за тој месец.Други Нови Англија оператори се сфаќањето на конкурентна закана од Бис Бостон Харбор.На пример, Близнак Река во Светот Holdings, Inc.неодамна најави круг на отпуштања во својот дом држава на Род Ајленд, повикувајќи се на слабост постои од отворањето на Еверет, Маса.местото на одржување дали казино добивки смета како приход. MGM прави потези да ги направи своите Масачусетс сопственост попривлечен за коцкари.Во јуни, "Старбакс" имаше shuttered и да се замени со некоја област посветен на VIP муштерии.Оваа недела, компанијата го објави новиот стадион казино во Спрингфилд сопственост во насока на фотографирањето на еден помлад демографски.Стадионот казино концепт е во повој на MGM Спрингфилд, па неговиот успех, останува да се види.Но, игри компании се бори со помладите демографијата, вклучувајќи millennials и "Генералот Z." Крозби, поранешниот MGC главата, се вели во Нова Англија Кабел Вести интервју дека дел од MGM Спрингфилд scuffling во првата година може да се припишува на менувањето на демографијата и недостатокот на интерес во традиционалните игри средини кај помладите патрони. Mgm spfld во принцип е dissapointment....Услуги на клиентите е страшно, и казино нема транспарентност.Имам лошо искуство со нив во однос на транспарентноста.Јас тестирани на еден надзорник на freeplay правила, и тој не се признае дека јас бев еден ветеран!Тој не се провери мојата лиценца за овој статус, и blatently лажел за FREEPLAY ПРАВИЛА....во многу прилики, тие не кредитна табела играчи, и да не се компензира клиенти кога тие се погрешни за прашањата....Тие не се знаци за клиентите да ПРОЧИТАТЕ ВО ОДНОС НА ПРАВИЛАТА И ПРОПИСИТЕ!MGM вели одите онлајн и да го провериш....Она што за постарите кои немаат и не се грижат за интернет?MGMT на MGM кажува клиенти "жал ми е" и не се надомести....Јас се одигра во текот 2к во табела игри, никој заслугата дадена ....вчера имав $25 во freeplay, исчезна денес...јас дури и не се мачат со услуги на клиентите како што јас нема да се слуша или да се компензира за ова....Понеделник јас ќе се претвори моја картичка во само на недостатокот на принцип и транспарентност...или начинот на кој, spfld MGM е 3 на скала од 1-10.....други казина во регионот НЕ ОНА што ТИЕ ВЕЛАТ дека И да ИМААТ ЦЕЛОСНА TRANSPARECY ДА направите ТОА!.