Ip casino resort & spa настани

russell hobbs инспирира 2 слот toaster

Казино оператор на Империал Пацифик Меѓународни Стопанства не успеа да постави нов VIP коцкање промет рекорд во октомври, но дојде ужасно се затвори.Во пополнување со Хонг Конг Берза на среда, Imperial Пацифик рече VIP промет во својот привремен казино на островот Saipan хит $3.84 б во октомври.Вкупните е вториот највисок од казино отвори пред една година, и само малку се исклучи септември рекорд $3.95 б картонче.Империал Пацифик е локалната подружница Најдобри Сонце Меѓународни отвори својата "установа за обука" во зголемување на резолуцијата центар во октомври 2015 додека чека завршувањето на својата постојана Saipan место, која е закажана да започне со својата постепено отворање во февруари 2017 ip casino resort & spa настани. Империал Пацифик имаа до неодамна се потпира на директни односи со своите VIP муштерии но, септември видов Заедницата Казино Комисија издаде својот прв junket оператор лиценца.Над десетина други junkets се чека за лиценцирање надзор, но Комисија вели дека тоа само ќе сметаат кандидатите кои се претходно одобрени од страна на Империал Пацификот, како што тоа е единствената игра во градот.Кина е неодамнешното апсење на Круната Места staffers за наводно маркетинг на Кинески Вип доведе на повеќе аналитичари за да ги предупреди дека сите Азија-Пацифик казино оператори може да се соочи со криза ако Кина места повеќе curbs на VIP коцкање активност.Рејтинг фич издвојувани Кралскиот Пацифик како се посебно ранливи ако Кина стегната VIP завртки.Аналитичарите на CLSA брокерски неодамна се утврди дека Кинески државјани изнесува повеќе од 80% од Кралскиот Пацифик е коцкање приходи, за истиот сооднос како казина во Макао, но многу повисоко од 60% во Јужна Кореја, за 30% во Сингапур и 25% во Филипини.Макао казина може да биде слично на тоа потпираат на Кинески клиенти но Macau е сè помалку се потпираат на Кинески Вип благодарение на поголемиот број маса сегмент од пазарот.Во меѓувреме, Imperial Пацифик е речиси целосно фокусирана на VIP сегмент.Она што беше дека старата максима за да не стави сите јајца во една кошница?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ip casino resort and spa biloxi.