најдобрите казино на ms заливот брег

најдобри спортски коцкање акции 2021

Пастирите и верска заедница членови во Луизијана во близина на местото каде што $250 милиони казино одморалиште што се предложени се излезе во опозиција на игри во развој.Луизијана Семејство Форум, вера-врз основа непрофитна со седиште во Батон Руж кој лобира државата, пратениците во име на про-конзервативни и традиционални вредности, вели казино не треба да биде дозволено во Slidell.Минатата недела, организацијата испрати е-мејл и испратија флаери за локалните граѓани, барајќи од нив да гласаат против одморалиште иницијатива кога се прашани за ова прашање во ливче референдум следниот месец ноември.Дури и една лоша гувернерот како Ендрју Cuomo може да се види со свој очи" на писмото, рече на проширена коцкање.Њујорк е четири северот на државата комерцијални казина имаат голема мера не успеаја да се никаде во близина на нивните пре-пазар приходи прогнози.Полуостров Пацифик Забава (P2E) се бараат за да се преселат своите Луизијана казино лиценца од Bossier Градот кон Њу Орлеанс предградие на Slidell во Св најдобрите казино на ms заливот брег. Tammany Парохија најдобрите казино на западниот брег. P2E трајно shuttered својата DiamondJacks Казино минатата година во услови на пандемија.На Slidell на Советот на Град беше поставен на гласање на казино предлог минатата недела.Но, во услови на анти-коцкање војната предводена од Луизијана Семејство Форум, и придружните членови зборуваат нивниот ум на седница на советот се одлучи да се одложи поместување на проектот напред.Советот вели дека тоа ќе се разгледа друг глас на казино во текот на својата април 27 состанок.Во текот на минатата недела јавна седница, коцкање критичарите цитира светото писмо за нивното верување дека советот треба да го одбиете казино.Ако советот гласови во корист на развојот, тоа едноставно ќе оди пред избирачите за одобрување во текот на ноември на изборите.Св.
Tammany Парохија Советот веќе гласаа во корист на казино гласањето на резолуцијата. "Pontius Пилат беше дадена можност да се направи решение или не, и тој одлучи да се punt и да се мијат рацете и да кажам нека луѓето да одлучат," жител Лиза Клејтон реков на советот, како што е соопштено од страна На Њу Орлеанс Застапник. "Имаме можност да зборуваат против нешто што бог не сака во оваа заедница." P2E вели дека со задоволство ги прифаќа повратни информации од областа на жителите. "Ние сакаме јавноста кои се вклучени во секој чекор од овој проект, бидејќи вистинско партнерство со нашите соседи е од најголем важност за да го прават ова право", рече P2E извршен ДИРЕКТОР Брент Стивенс. "Наша специјалност е развивање на нови локации од земјата до и од работа со заедницата, ние може да се создаде нешто посебно што придонесува за квалитетот на животот на Northshore." P2E вели casino resort, која ќе вклучува 250-соба хотел, ќе создаде 1,000 постојан нови работни места.Игри на фирма, со седиште во Лос Анџелес, исто така, вети дека ќе треба да плати 30 милиони долари за спорт и забава комплекс во непосредна близина на одморалиштето.Тоа ќе им даде на друг $5 милиони евра за град за да се помогне во изградбата на кружниот levee дека е долго време беше одложена поради финансиски holdups најдобри спортски коцкање сајтови reddit. "Ова одморалиште може да биде голем економски победа за регионот преку создавање нови работни места, обезбедување на потребните приходи на локалните и парохија владата, и со правење инвестиции во проекти со кои се направи на областа подобро место да се јавите дома," Стивенс склучен. најдобри спортски коцкање акции 2021.