казино блиску да се наведнуваат орегон

на кинг конг на парични казино победник

Велика БРИТАНИЈА се започне со почеток да изгледа малку како Канадскиот неуспех Канада Атлантскиот Лотарија Corporation изгуби милиони пред намалувањето на неуспешниот онлајн Geosweep лотарија игра последната година (види го претходниот InfoPowa извештаи) и велика БРИТАНИЈА збогатено не се појави да се справат многу подобро.Канадската Радиодифузна Корпорација извештаи дека само мал број на 59.2 милиони плоштади достапни се продава од GeoLotto велика БРИТАНИЈА, која најави дека овој најнов обид е да се следи патот на двата претходни верзии и да биде разводнета.Британскиот сајт објави овој месец дека од 1 Март играта ќе се префрлат од седум црпи од една недела само една, советодавно, која доаѓа по неколку месеци на слаба продажба во велика Британија казино блиску да се наведнуваат орегон.

GeoLotto и претходник GeoSweep се дело на Лондон-базирана компанија со наслов Geonomics.Игрите се користат гигант мрежи се ставени во текот на Google мапа, која им овозможи на играчите да купуваат парцели на земјиште кои тогаш се впишува во подготви за парични награди.На ALC изгорени своите прсти, кога се обидел да поднесе жалба до помлад демографски со подигнувањето на играта во својот GeoSweep маската по убедување Канадски провинции Принцот Едвард Островот и Њу Бранзвик да инвестира $8 милиони евра во потфатот и понатаму $2 милиони евра за промоции, но проектот падна станот казино блиску до bentonville арканзас. Geonomics редизајниран играта, зголемување на джакпот и зголемување на цената да се игра, но тоа не се појави да се соблече.Дури и "жаришта" како 750 плоштадите низ Бакингемската Палата отиде непродадените, и интерес за социјална игри мрежи е минимална, со само 53 следбеници потпишувањето на Твитер.Кога запрашан за коментар, Geonomics вети изјава следната недела.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година на кинг конг на парични џекпот кралот слот преглед. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] на кинг конг на парични казино победник.