казино плаќа де ла лоара

кинески ресторани круна казино мелбурн

Следните сојуз со Western Union и MasterCard, Научни Игри Корпорација најави дека тоа ќе започне комбинација на инстант лотарија нула билет и при-пејд MasterCard подарок картичка наречен "Среќа Картичка" од 2012 година казино плаќа де ла лоара. Среќна Картичка е Научно Игри влез во пораст и профитабилен припејд подарок картичка индустрија.Среќна Картичка овозможува подарок картичка набавувачот или примачот $20 припејд MasterCard подарок карта и $5 инстант лотарија нула игра со можност да се победи до $500 казино pelicula роберт де ниро. Картичката е активирана преку едноставен интернет или телефон процес и сите инстант игра добивки се натоварени на картичка веднаш.Еднаш активирани, Среќа Картичка може да се користи насекаде MasterCard е прифатена.Џим Trask, претседателот на Печатени Производи Група за Научни Игри рече на пуштањето, "Среќа Картичка е возбудлив нов производ, кој не само што нуди на потрошувачите креативен алтернатива на традиционалните припејд подарок картичка, но ја отвора вратата кон нови пазари и нови приходи за нашите лотарија клиенти...подарок картички се сосема неискористен можност за игри на среќа...Со подарок картичка индустрија очекува да достигне над $17 милијарди долари во U кинески рулет 1976 англиски преводи. оваа година, ние веруваме во Среќа Картичка има голем потенцијал за лотарија индустрија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кинески ресторани круна казино мелбурн.