казино westmoreland центар greensburg pa

harrah ' s северна калифорнија казино во ione

На Poarch Крик Индијците имаат изјави Гувернерот на Флорида Рик Скот дека ако државата одбива да им овозможи на племето да ги прошират своите казина, тие нема да имаат друг избор освен да почнат да расте и дистрибуција на марихуана на земјиште наменети за нивните коцкање проширување.Ако државата одбива да се справи, племето е во рамките на своите права да се користи на земјата да расте марихуана, како министерството за Правда што е наведено во декември дека племиња може да се зголеми и дистрибуира марихуана на нивната суверена земја — дури и доколку државата во која земја се наоѓа не е легализација на марихуана казино westmoreland центар greensburg pa. "Ние имаме право да преговара компактен со државата", рече Poarch Племенски Совет Претседавачот Стефани Брајан казино западна вирџинија слободни пијалоци. "Имаме 642 племенски членови кои живеат во текот на државата на Флорида.Ние се прашуваат Gov казино западен бакар и злато. Скот да се признае ние сме федерално признат племе." Магацинот веќе е во изградба на една акра на земјиште во сопственост на Poarch Крик Индијанците, но портпарол од гувернерот на канцеларијата рече дека гувернерот нема да преговара со племето.На Poarch Бенд на Крик Индијанци дејствува Ветрот Крик Казино во Atmore, на само неколку милји северно од Nokomis сопственост и Правец Крик казина во Монтгомери и Wetumpka, AL.Во моментов, само Seminole племе има коцкање компактен со Државата на Флорида.Дел на 2009 договор за давање на Seminole Племе ги и ексклузивните права да се спроведе игри со карти на седум на нејзините капацитети и завршува во јули освен ако пратениците и Скот обновување на договорот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harrah ' s северна калифорнија казино во ione.