Harrah ' s северна калифорнија казино се отвори

постои казино во батон руж

Гувернерот за јужниот дел на Американската држава Флорида, Рон DeSantis (на сликата), наводно, го стави својот потпис на нов игри компактен кои е да им овозможи на Seminole Племето на Флорида да започне оперативни земјиште-базирани sportsbetting објекти.Според среда извештај од Тампа Беј Тајмс весникот, на потег од Републиканската доаѓа една недела по мерка беше претежно одобрени од страна на Флорида Државниот Сенат и Флорида во претставничкиот Дом по повеќе од две години-сокак со федерално-ва племе.Договорот, исто така, ќе наводно се даде на Seminole Племето на Флорида, на основачко националната монопол врз работата на рулет и craps додека овозможува да се изгради и да ја стартувате до три нови казина.Федералниот фаза: весникот изјавиле дека DeSantis помогна да се занает на нови игри компактен, која не вклучува мобилни или онлајн sportsbetting компонента, и се надева дека тоа ќе им овозможи на неговата држава се да се соберат колку што е $2.5 милијарди долари во додаде даночните приходи пред крајот на 2026 harrah ' s северна калифорнија казино се отвори. На 42-годишниот гувернерот наводно исто така открива дека 30-годишен договор сега треба да биде одобрен од страна на Националниот Индиски Игри Комисија пред истекот на 45-дневниот рок иако Seminole Племето на Флорида е да се биде забрането од отворањето спортски wagering операции пред 15 октомври harrah ' s северна калифорнија казино работни места. Материјалот мора да: Повеќе од 20 Американски држави, надлежен некоја форма на sportsbetting по 2018 поништување на национално ниво забраната содржана во рамките на Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA), додека DeSantis наводно откриле дека новиот игри компактен обврзува Seminole Племе од Флорида до договор со најмалку трио на независни parimutuel оператори во рок од три месеци од premiering својот спортски wagering услуги.Основање на триење: На Тампа Беј Тајмс објави дека свежа игри компактен е поставено да се замени со 2010 година се справи со кој им даде Seminole Племето на Флорида на националната монопол на 'banked' казино игри, како што се blackjack.Сепак, племето наводно престана чест на приходи споделување елемент на овој аранжман во 2019 во текот на несогласување во врска со намера обемот на неговата доминација да ја напушти државата лишите од околу $350 милиони денари во годишните даночни плаќања.Орган за ставање во промет: Во врска со вести и DeSantis, наводно, исто така се стави неговото име да парче на неповрзани законодавство претходно оваа недела, која е да се создаде Флорида Игри Контрола на Комисијата.Петте членови на ова регулаторно тело да се наводно се назначени од страна на гувернерот за 'На Сонце Држава", но имаат свои четири години условите кои се предмет на законска потврда harrah ' s северна калифорнија казино ione ca.

Parimutuel помилување: Конечно, весникот објави дека Џексонвил-роден гувернерот дополнително го одобри мерката доцна во вторникот навечер, што би можело да се стави крај на повеќето живеат horseracing и jai alai игри во Флорида.Неговата поддршка за Сенатот Бил 8-А наводно ќе овозможи parimutuel оператори на "де-двојка" од државата песни и jai alai frontons додека останатите во бизнис потенцијално во партнерство со Seminole Племето на Флорида. постои казино во батон руж.