постои казино во бангалор

топ 10 покер сајтови на велика британија

Стив Billiraikis има преземено Настан #3 на Светската Серија на Покер (WSOP) Европа, давање на Американската неговиот втор WSOP чест.Прв дојде во 2007 година во Вегас во $5k Мешани Hold ' Em настан, а оваа година е победа дојде преку €5,300 Pot Limit Omaha настан, која привлече голем областа на 180 играчи.Последната табела се вклучени како notables како ноември 2011 Niner Eghan О'Dea (кои, fittingly, заврши деветтата) и Sam Trickett (четврто), но на ден (и €238k) припаѓале на Billraikis, со Италија на Мишел Ди Lauro решавање на прашањето за вториот и €147k, додека Шведска е Ramzi Jelassi зеде третата и само под €106k.Колеги Американски Tristan Вејд има преземено Настан #4, на €3,200 NLHE Престрелка.Од почетна областа на 258, тоа се симна да Одам и колеги Yank Мајкл Вотсон, но Вејд заврши со нараквица и €182k, додека Вотсон се населиле за €112k.Унгарија е Ричард Тот поставени трето, заработуваат €84k.На WSOP-E потегот на Франција оваа година беше мудар еден, ако бројот на учесници е било колосек.Просечната поле е до и над 40% од 2010 година, и 771 играчи во €1,090 NLHE беше најголем во WSOP-E историја.Главниот Настан добива во тек сабота, и Џејмс Одбор веќе се фрлени некои Евро-листа, велејќи: "јас не мислам дека Американски може да победи на нараквица, Европејците сега се далеку подобри.Ние се користи да се погледне до НАС играчи назад во денот, но тие денови се сега одамна ги нема.Јас сум подготвен да ставам пари, каде што мојата уста е и наплата било губење на влоговите до $500 ако еден Американски победи." Hellmuth, ви се случува да се земе дека седи долу?Кога stateside верзија на WSOP reconvenes во ноември во Рио во Лас Вегас, коцкари волја за прв пат се дозволи да се направи голем број на предлог wagers на исходот.На Невада Игри Одбор за Контрола има одобрено пет проп влогови на ноември Девет, вклучувајќи го и првиот играч да погоди железнички, дали тековниот чип лидер Мартин Staszko ќе се откажам за да се земе титулата, што рака ќе го одреди конечниот исход, вкупниот број на рацете се занимаваа во финалето табелата, и дали првиот пораз ќе содржи повеќе црвена или црна картички.На потажно забелешка, NBC официјално откажана Националната Главите-Up Покер Првенство.Годишниот лице-off помеѓу покер добрите и познати личности беше првенствено underwritten со PokerStars и Full Tilt, што значи дека откажувањето ќе се појави да се должи на НАС broadcasters' напори за да се избегне фаќање било Црн петок поврзани со cooties.Сепак, NBC Спорт' Адам Freifeld изјави Лас Вегас Преглед-Списанието е Хауард Stutz дека мрежата ќе "продолжи да се оцени нашите покер програмирање", алудирајќи на тоа дека настанот може да се врати во 2013 година постои казино во бангалор. Начин да се заземе став, Адам.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre топ 10 покер обука сајтови.