казино qu нг ninh

pistas слот ninco segunda mano

Мериленд Gov казино qu нг ninh.
Лари Хоган (R) официјално ја издаде својата поддршка за легализирање спортско обложување во државата casilando казино 50 freispiele ohne einzahlung. Marylanders се веќе гласање преку отсуство и лична е-пошта на гласачките ливчиња.Заедно со одлучат кој треба да биде Претседател на Соединетите американски Држави за следните четири години, Мериленд избирачите се бара, ако тие сакаат да овозможи правна спортски обложување во Стариот Линија Држава.Прашање 2, Спортско Обложување Проширување Мерка, прашува, "Дали ќе го одобри на комерцијални игри на среќа во Државата Мериленд да овласти спортски и настани обложување за примарната цел на собирање на приходи за образование?" Гувернерот вели дека тој ќе биде одговарајќи, "Да." Прашање 2 дава критичен извор на приходи за јавно образование без зголемување на даноците на семејства и бизниси," Хоган се вели во соопштението. "Оваа иницијатива, се базира на многу успешни 'Хоган Lockbox,' кој го става казино на приходи во lockbox посветен на образование." "Ние сме веќе финансирање нашиот К-12 училишта на рекордни нивоа, и ова е уште еден начин да се обезбеди што е случај и за годините што доаѓаат," гувернерот продолжение.На Мериленд Генералното Собрание помина Сенатот Бил 4 на сила спортско обложување референдум.Законодавството не бил потпишан од страна Хоган.Но гувернерот не стави вето на тоа, ефикасно, дозволувајќи таа да биде заверена без неговиот потпис.Ако просто мнозинство од избирачите назад Прашање 2, државата ќе има поплава од условите за да дознаам.Прашање 2 не одредите каде спортски обложувања може да се одржи, но тоа е веројатно дека државата има шест комерцијални земјиште-базирани казина и три коњ racetracks ќе бидат вклучени.Прашањето не диктира лиценцирање трошоци за sportsbooks, даночната стапка на приход, ниту, пак, дали мобилни обложување ќе биде дозволено.Недостатокот на детали ќе бидете известени На Балтимор Сонцето, Мериленд е најчесто доставува весник, за да се излезе во опозиција крајот на минатиот месец. "Одобрување Прашање 2 едноставно овластува државата да се донесе закон кој потоа би се работат детали за тоа кој ќе биде прифатлив за спорт и настани обложување лиценца, каква форма на коцкање ќе потрае, и тоа како ќе биде спроведена и каде," на весникот редакцијата го напиша pista де слот en madera. "И додека тоа не е невообичаено да се помине на референдум првиот и да се пополни во детали подоцна, не постои добра причина да го стори тоа тука." "Треба да има поголема транспарентност во овој процес однапред пред да го полните напред.Работат надвор на деталите, а потоа Marylanders може да се донесе информирана одлука.До тогаш, ние поттикнуваме еден глас против Прашање 2," Сонцето склучен.Имаше ограничен избирачки на Прашање 2. Но февруари анкета спроведена од страна на Goucher Колеџ покажа дека само 47 проценти од веројатно гласачи велат дека тие го поддржуваат проширувањето спортски коцкање.Четириесет и три проценти рекле дека се противат на ова прашање.Има многу промени, со оглед дека анкетата, најважно тешки маркетинг од DraftKings и FanDuel.Две sportsbooks и дневни фантазија оператори имаат поминато повеќе од $2.75 милиони евра за потопот, телевизија и радио комерцијални паузи.Хоган е убеден пораката е да напоменеме дека спортско обложување ќе им помогнат на државните образование pistas слот ninco segunda mano.

"Мислам дека оваа година треба да биде во можност да го добиете тоа што [спортски обложувања легализација] направено," Хоган додадена на NBC Спортски Вашингтон pistas де слот en madera. "Државите се навистина недостасува приходи.Тоа е уште еден потенцијален извор." torin блек џек хидраулично масло.