леле класичен ум flay debuff слот

како да работат неговиот ум на покер

"Предизвикот е да се најде еден кој не е надвор од нашите цена опсег.Не ми е на ум и еден се еден пресврт предизвик, бидејќи сум бил преку кои во мојата кариера.Но, не сакам да се плати висока цена за можноста да се оди преку кои болка и тага да ја претвори наоколу." Контакт новинар Крис Sieroty на [email protected] или 702-477-3893 леле класичен ум flay debuff слот. "Одиме во Лас Вегас бар или таверна и има 15 слот машини," Shaunnessy рече.

"Мислам на тие што се на два или три пати од големината на 6,000 да 7,000 квадратни метри.Да пешачат и да има бар, ресторан и 15 табела игри." Shaunnessy рече Невада Злато е следниот чекор е да се погледне за нови придобивки во Невада и на друго место, заедно со спроведувањето на казино управување со договори. Тоа беше еднаш рударска компанија со значително присуство во Невада.Но, во текот на изминатата деценија, Невада Злато & Казина, Inc.продаваат надвор своите рударски средства да се фокусира на својата расте и профитабилни игри бизнис, стекнување на казина и слот правци во Јужна Дакота, Вашингтон.Компанијата ја доби својата Невада лиценца игри на среќа во јануари 2012 по државните регулатори го усвои $26,000 понуда за 1% удел во Грутка во Рено.Невада Злато следи дека со регрутирање на Мајкл Shaunnessy, ветеран игри извршната, од MGM Места Меѓународни да биде нејзин претседател и извршен ДИРЕКТОР, и лансирање на неговите социјални игри сајт, Злато Ѕвезда Слотови како да се работи на неговата игра во покер. "Сепак, тоа е многу добро, бидејќи ние сме таму.Но, тоа е Deadwood, Јужна Дакота, па броеви не се огромна за она што ќе мислат за просечен слот пат." Тој рече дека бизнисот во Јужна Дакота е сезонски и се натпреварува со индијанци казина како да се работи на неговата покер игра. "Основно возачот зад Рено договорот беше да се оди преку процесот на лиценцирање, бидејќи компанијата во тој момент во времето имаше очекување казино се справи веднаш до speedway, која е веќе," Shaunnessy рече.Невада Злато беше во преговори за мали сопственички удел и управување со договор на предложената хотел и казино во Лас Вегас Мотор Speedway.На $60 милиони проектот би се вклучени 200-соба хотел и 30.000 квадратни метри казино како да работат неговиот ум на покер. "Ако одите назад за една деценија, тие беа во рударството.Со текот на времето тие се промени нивниот бизнис модел да се фокусира на игри.Хјустон стана помалку избор за компанијата." Денес, Shaunnessy надгледува профитабилна компанија со доминантна 950-слот машина пат во Јужна Дакота и 10 мини-казина во државата Вашингтон.Во Март, Невада Злато објавено третиот квартал нето-приходи од $235,356, или 1 проценти удел на приходи од $16.2 милиони евра.Компанијата е казина во Вашингтон придонесе $14.4 милиони денари, додека Јужна Дакота слот операции придонесе $1.8 милиони денари во третиот квартал она што не ти се јавам лоша страна во покер. "Не можам да се сетам на многу други пазари претпочитам да доминираат," Shaunnessy рече што ви се секогаш поделени во blackjack.