што да се прави околу pechanga казино

дедо clarita да chumash казино

MGM Места Меѓународниот е обвинувајќи четири лица и две компании на cybersquatting на потенцијално важна покер домен имиња, вклучувајќи mgmpoker.com.Во четвртокот, MGM е поднесена тужба во САД Окружниот Суд во Лас Вегас против (претпоставува) Зимбабве жител Shahram Kolahzadeh, Американците Еван Krentzman, Роберто Ciamillo и Адам Majewski, плус со седиште во Лондон PokerSons и Њу Џерси-базирани RevNet.Спорните домени вклучуваат многу имиња поврзани со MGM својства: bellagioonlinepoker.com, circuscircuspoker.com, excaliburpoker.com, luxorpoker.com, mandalaybayonlinepoker.com и ariapoker.com што да се прави околу pechanga казино. VegasInc цитирани MGM е суд поднесување како обвинувајќи обвинетите имаат "лош вера намера да се профитира од нивната регистрација на домен имиња" кои MGM тврди дека се "збунувачки слична" на својот трговски марки што да се прави околу winstar казино.

MGM е барање за привремено ограничување на наредби, да се забрани обвинети од користење на домени.Додека некои на домени беа регистрирани речиси една деценија, прашањето е донесена на ново итност во повеќе поволна клима кон онлајн покер во НАС политички кругови што да се прави околу morongo казино. MGM поднесе слични одговараат во август против Вашингтон поединец за управување на домени, наводно кршење на MGM е Злато Штрајк казино трговски марки.Во Октомври, Bwin.партија освои две cybersquatting одговара, вклучувајќи домен деривати на bwin.com.Најновата победа во име на домен војни доаѓа од човекот доста се користи за да дробење неговите противници, поранешен боксер и актуелен nutter Мајк Тајсон.Мајкл Жерар Тајсон поднесена претставка со Светската Организација за Интелектуална Сопственост (WIPO) против Dreamseller Inc.-Во Стелт Режим и J. Williams DomainManager на Centreville, Вирџинија во текот на користењето на miketyson.com домен.Тајсон е противник регистрирани домен во 2004 година, додека Мајк hadn ' t официјално заштитна марка своето име до 2008 година дедо clarita да chumash казино. Но, Тајсон е жалба тврди дека слава на боксер имаше остварен од вртење про во 1985 — Тајсон е опишан како "меѓународната megastar" на "легендарниот статус" — веќе одамна воспоставените права во знак преку заеднички закон санта круз де тенерифе казино. WIPO се согласи.Не се сигурни дали Тајсон е жалбата се закануваше да јадат WIPO деца, но тоа веројатно би работеле, премногу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дедо claran казино ресторан со мени.