како да работат во казино

88 среќа на слот за голема победа

На Мериленд Домот на Делегатите комисија има одобрено спортски обложувања сметка што ќе видите како многу како 22-лице спортски обложувања локации и 15 мобилни обложување опции во рамките на државата.Куќата Начини & Значи Комитет одобрени од Куќа Бил 940, мерка која има поддршка од Куќа Говорникот Adrienne A како да работат во казино.
Џонс.Под нејзино водство, законот беше изменет за да се направи полесно за женски и претприемачи се малцинство за да се добие сигурен чекор во индустријата.Како резултат на овие измени, HB 940 сега ќе им овозможи на 12 'Класа На' лиценци низ Мериленд што е зголемување на оригиналниот 10 предложени.Зголемување на лиценци ќе ги видите сите на државата казина, заедно со Државниот Fairgrounds, на Мериленд Jockey Клуб, на Riverboat на Потомак, и сите на про тимови кои играат во Мериленд три про фудбал и безбол стадиони добие лиценца.Комитетот, исто така, за изменување на законот за сега се нудат 10 'Класа Б' дозволи на оние особини кои не ги исполнуваат условите за 'Класа И' дозволи.Законот, исто така, прави одредби за 15 мобилни обложување лиценци, зголемување на оригиналниот 10 предложени.Мобилен лиценци се отворени за предлози и процесот на апликација ќе бидат управувани од страна на Државната Лотарија и Игри за Контрола на Комисијата.Ова значи дека сопствениците на "Класа" и "Класа Б' лиценци не се автоматски добиваат дозвола да се кандидира мобилни спортски обложувања операции.Комисијата ќе биде потребно да се даде колку им помогне на што е можно да се малцинство и женските претприемачи, кои се применуваат за било кој од достапните дозволи.Комитетот и Куќа Говорникот Џонс се чувствуваат дека проширена базен на лиценца носители ќе создаде подобри услуги и да се зголеми конкуренцијата во индустријата 88 богатство за слободни слот машина. Darryl Барнс (D-Принцот Џорџ), раководител на Законодавно Црна Кавказ и член на Начини & Значи панел се чувствува дека е потребно да се направат одредби за малцинствата и референцирани од "научените лекции од медицински канабис".Медицински канабис лиценца процес видов сите лиценци издадени на бела сопственици на бизнис.Зборувајќи за новата сметка, Del.Барнс рече: "Никаде во унијата има спортски сметка се стави заедно, како што го правиме овде во државата Мериленд, што им дава поголема можност за малцинства да учествуваат." Двете Цезар Забава — што поседуваат Балтимор е Потковица Казино — и Вашингтон Фудбалски Тим има вети дека ќе треба да имаат минимум малцинство, сопственост на акциите.Воведувањето на HB 940 следи ноември ливче што видов дека 67% од избирачите гласаат во корист на легализација на спортски обложувања 87 казино улица и јужна lismore нов јужен велс. Ciaran има една деценија искуство со пишување за некои од најголемите имиња во eSports, покер и казино индустрии.Коцкање Вести-Сајт со ХУМОР 88 среќа на слот за голема победа.