Harrah ' s казино во ione калифорнија

harrah ' s казино во ione ca

Меѓународни казино забава компанија, Век Казина, Inc.објави во четвртокот дека тоа бил потпишан договор за купување на Ул harrah ' s казино во ione калифорнија. Алберт е Апекс Казино наоѓа во градот на Ул harrah ' s казино во советот bluffs. Алберт во Алберта, Канада, која се смета да биде меѓу првите пет области во земјата да живеат.20-годишниот операција, која беше порано на Мекферсон Казино и Злато Прашина Казино, беше купена за $27.9 милиони евра.Во прилог на 34,500 квадратни метри казино е 382 слот машини и други објекти, постојат 11 игри маси, еден банкет сала, и ресторан.Век Алберта гранка управниот директор, Џеф Смит, изјави Ул. Алберт Весник кој порано оваа година на дискусиите во врска со купување почна.Тој рече дека операцијата била работи добро и од 1994 година е солидна на пазарот и дава присуство да Век во северозападниот дел од Едмонтон.Покрај тоа, казино е идеално лоциран веднаш до Ентони Henday, што е речиси завршена и ќе биде на земјата првиот слободен проток орбитал патот.Смит изјави вести штекер, "Ние веруваме дека ќе бидете во можност да добие некои добри синергии на операции и маркетинг напори меѓу нашите две Едмонтон-област локации." Тој рече дека по одобрување на договорот, казино, најверојатно, ќе претрпи реновирање и да биде преименувана во "Век Казино" вс.

Тој рече дека по продажба, казино тековните вработени, што Век признава за мудрост и клиент сервис обезбедува, ќе бидат задржани.Меѓународната игри кооперација, која е сопственик на казина во Калгари и Едмонтон, и заедно со Канада, има стопанства во Полска, на Карибите, и U. во Меѓувреме, минатиот месец Град на Северна Ванкувер одлучи да ги преземе Б harrah ' s казино во ione ca.
Лотарија на Корпорацијата (BCLC) на својата понуда на хостинг нов Северниот Брег казино во нивната заедница. атентаторот верата братство коцкање упатство.