малку реката казино слот исплати

најблиску казино да lexington кентаки

Масачусетс казина се reopening овој викенд, но илјади работници ќе не вратат на своите позиции, како на места се оперативни во ограничен капацитет.По речиси четири месеци на се shuttered на државните нарачки, MGM Спрингфилд и Бис Бостон Харбор ќе добредојде назад гости во недела, јули 12 малку реката казино слот исплати. Plainridge Парк, на државата слотови-само објект, повторно јули 8 најблиску казино да lewiston мојот. Иако три комерцијални казина во Заливот Државата се врти назад на своите слот машини, илјадници работни места, остануваат непотребни.Дин Места, најави оваа недела дека има furloughed некои 3,000 работници на Бис Бостон најблиску казино да lexington sc. MGM Места рече дека денес само околу една третина од неговите членови на тимот во Спрингфилд се нарекува назад — исклучок се чистење на персоналот, која е враќање на 100 проценти.Пред пандемија, MGM Спрингфилд имаше 2,004 активни вработени.Тој број е сега околу 600 најблиску казино да lexington кентаки. На Масачусетс Игри Комисија (MGC) издаде серија на здравствена безбедност упатства за казина.Гости и вработените мора да носат маски за лице, и секој човек со внесување на казино ќе имаат температура преземат.Рака sanitizer мора да биде достапна во сите точки на влез, со signage поттикнување на вработените и гостите да се користи пред да влезат.Гостите се охрабруваат да ги тргнеме капи, како се соочуваат со маски ќе го направат идентификување на поединци тешко за претставници за безбедност.Социјално дистанцирање мора да се почитуваат, со четири метри јазот помеѓу секој слот машина, и plexiglass dividers спроведува во табела игри.Пијалоци се само да се консумира додека седи.Нема повеќе од три играчи да бидат во блек џек табела е zynga покер надолу денес. Craps, рулет и покер остане прекината.Како и за вкупното вработување, на MGC вели казина ќе се придржуваат до следната формула: "Број на игри позиции на располагање x 3 + игри областа на вработените на примателот и MGC + капацитет на отворен погодности за користење на вработување границите поставени од страна на Гувернерот упатства за секој простор." Едноставно доволно.Бидејќи затворање на Март 15, казина го изгубиле десетици милиони долари во бруто игри приходи (GGR).Во Март 2019, MGM Спрингфилд и Plainridge Парк го освои $14.23 милиони денари (Бис не се отвори до јуни 2019).Во април 2019, на две својства освои $12.34 милиони денари, и во Мај, $12.84 милиони евра.Во јуни, три казина освои $15.82 милиони евра.Сите рече, преку Март јуни, минатата година го донесе во повеќе од $55.2 милиони евра за казина.Март 2020 GGR изнесува само $9.79 милиони евра.Април, Мај и јуни беа $0, што значи Масачусетс' гејминг индустријата пропуштени надвор од околу $за 45,4 милиони во игри на приходите се должи на COVID-19 затворачи.Повеќе загуби се доаѓа, како казино работи во намалени капацитети, туристички останува загриженост, и на глобалната економија останува нестабилна. е хороскопски онлајн казино legit.