е коцкање смета за грев

покер витези корпус christi тексас

Phil Марфи нареди казина во државата да го затвори операции 16 Март за да се спречи натамошно ширење на високо заразна вирусна инфекција.Заедно со игри на објекти, ресторани, спортски сали и кината исто така беа меѓу првите бизниси нареди привремено да се запре.Повеќе од 3 месеци подоцна, земја-базирани игри места и јадење објекти ќе бидат во можност да продолжи со работа.Државниот гувернер истакна излегува со план да се ре-отворени казина е тешко со цел да се осигура безбедноста на коцкари и работници во затворена, затворен простор, каде што вирусот успева и се лесно преносливи е коцкање смета за грев. "Сакав да Harrah' s Атлантик Сити ќе отвори својата покер соба за посетителите на декември 26 . "Ако некој посетител одбива да се усогласат со овие едноставни мерки на заштита, ќе биде придружувана од казино.Ние нема да се толерира никаква knuckleheads се обидува да го уништи тоа за оние кои сакаат да уживаат одговорно и оние кои треба да се вратат на работа..." Средината на јуни државата, пратениците, загрижени дека 2007-2009 криза сценарио може да се повтори, полагам сметка за да се овозможи даночни олеснувања за казино оператори за до 2 години, за да им помогне на постојан бродот wrecked од страна на вирусот-индуцирана на затворачи.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени е коцкање смета за перење пари.
Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 покер витези корпус christi тексас. Даночни намалувања и проширена спортски коцкање веќе беа одобрени од страна на Њу Џерси На дебата на чад-бесплатно казино подови во Атлантик Сити продолжува.Додека пушењето беше привремено да се забрани поради COVID-19 пандемија, пратениците, заедно со Пушите Атлантик Сити се залагаат чад забрана за да остане трајно.Од друга страна, операторите и Казино Асоцијација на Њу Џерси страв дека потенцијалните чад забрана може да донесе значајни финансиски Атлантик Сити е се борат неговите демони, за одреден број на години и исто како што тоа изгледаше како градот може да биде почнуваат да покажуваат знаци на стабилност, COVID-19 дојде.Дека обратна сите на напорна работа, кои биле ставени во градот обнова и 2020 година е целосна катастрофа.Добрата вест Е assemblyman од Атлантик каунти предложениот амандман на втората мерка, познат како ПИЛОТ на сметка, а потоа се превземаат на тоа, во која се наведува дека е потребно повеќе префинетост.Атлантик Сити Казина Може да се Види Промената во ПИЛОТ Бил На Мај 5, assemblyman Јован Armato од Атлантик Каунти воведе промени во казино плаќање-во-наместо-на-даноци сметка (ПИЛОТ), со цел да Го Borgata во Атлантик Сити се јавувате надвор борбата против Океанот Казино Комплекс.На MGM Места Меѓународни сопственост отиде по својот градски ривал во август минатата година, подигнувањето на обвинувањата на лов и обид за кражба на трговски тајни.Двајцата имаат сега наводно погребан на hatchet, подготвен да се посвети на своите ресурси кон добивање на Атлантскиот 2020 и COVID-19 пандемија може да има повредени казино оператори' способности да се генерира многу на приходите, но Цезар Забава е преземање на ситуацијата во чекор.Таа најави вчера дека тоа ќе се прави големи инвестиции во својата Атлантик Сити својства како што изгледа да помогне да се направи градот е коцкање сцена популарни повторно.Цезар Атлантик Сити казина најде малку на ослободување од нивните COVID-19 однесува минатиот месец.Бруто игри приходи (GGR) во Март беше до значително од каде што беше пред една година, што не е изненадувачки, бидејќи Март 2020 година, го одбележа почетокот на coronavirus пандемија во НАС.Сепак, градот на вкупниот GGR, вклучувајќи iGaming и Со казина трошење на речиси четири месеци на исклучување во 2020 година, многу се изгубени над 80% од нивната добивка, додека Океанот Casino Resort notched до мал профит.Казина во AC Пост Најлоша Година во Историјата Следниве силна јануари, Атлантик Сити видов постојан криза во добивка со броеви за 2020 паѓа од казино во Атлантик Сити е поставен да биде срушен следниот месец и градските власти се надеваат да го вклучите уривање настан во прибирање на средства, се очекува да се подигне во вишокот на $1 милиони евра.Дека казино е Адут Плаза и на наддавање победникот ќе биде во можност да им помогнам на копчето и удар до тоа покер kleine straat grote straat.