закон и ред svu аманда коцкање

казино бар и скара pensacola

Во северна Калифорнија и федерално-ва Wilton Rancheria племе, наводно, обезбедени дури и повеќе надворешни финансиски средства за да се помогне да се изгради 500 милиони долари Небото Реката Казино.Според понеделник извештај од CDC Игри Извештаи, дополнителните трети лица финансиска поддршка од некоја непозната извор беше откриена минатиот месец преку годишен извештај од работењето партнер Бојд Игри Корпорација и е да се искористи за да се помогне пар го исполнат својот план за отворање на доаѓање Сакраменто Каунти објект во втората половина на следната година.Извор уште повеќе детални дека оваа Лас Вегас-со седиште на фирмата плаќа некои $36 милиони евра за недвижности инвеститорот На Хауард Хјуз Corporation во февруари 2015 година, па како да се обезбеди 35.9-акра сајт за доаѓањето коцкање-friendly место дека тоа последователно има намера да работат во име на Wilton Rancheria.Важен чекор: Бојд Игри Corporation се користат вторник соопштение да изрече дека тоа се очекува да почнат да работат на Калифорнија потфат од 9 Март, под водство на генерал изведувачи AECOM Tishman и Yates Изградба по заклучок на официјален земјата-кршење на церемонијата.Тоа, исто така, објасни дека заврши имотот, кој е дизајниран од страна на Dez Мотив, Тандем Дизајн и Friedmutter Група, не е наменета да седат само јужно од градот на Елен Grove кој на дванаесет-приказна хотел со 300 соби и апартмани, спа и фитнес центар, како и казино нуди избор на приближно 2,000 места и 80 игри маси.Економски акцент: На Wilton Rancheria, кој ја загуби својата сојузна признавање во 1964 година пред обновување на важни назначувањето на некои од 45 години подоцна, наводно, му кажа локалните телевизиски радиодифузер KOVR-ТЕЛЕВИЗИЈА дека неговото доаѓање Калифорнија казино развој е да се гради по Пат НИ 99 само 18 км од центарот на Сакраменто и вработуваат до 1,750 полно работно време членови на персоналот.Племето исто така наводно изрече дека се работи за изградба на објектот ќе се создаде во регионот на 1,600 привремени работни места и ќе резултира во објект дополнително нуди кино, 30.000 квадратни ft настани простор и повеќе храна и пијалаци места.Профитабилен локација: Кит Смит служи како Главен Извршен Директор за Бојд Игри Корпорација и тој, наводно, изјавил дека доаѓањето Небото Реката Казино е да се биде 'најблиските класа-три казино до центарот на Сакраменто во Јужниот Залив Зона' со отворањето одредени да им помогне на неговата фирма е напори да продолжи да закрепнува од катастрофални влијанија на coronavirus пандемија.Истакната позиција: за Да се потенцира на потенцијалните финансиски значење на доаѓање на проектот и CDC Игри Извештаи детални дека Калифорнија е најголемиот племенски казино на пазарот во сад се должи на фактот дека тоа редовно сметки за повеќе од 26% на овој сектор е годишен вкупен игри приходи.Таквите сцени во "Златната Држава' наводно chalked до приходи од $8.4 милијарди долари во 2016 година, која беше околу $2 милијарди повеќе отколку што беше снимен од страна на својства се наоѓа по должината на Лас Вегас Лента, и мораше истовремено генерирани некои $965.9 милиони евра во не-игри приходи. закон и ред svu аманда коцкање.