верата assassin е црно знаме џек врабец мо

слот машини имаат најлоша шанси во казино

Wolfsburg напаѓач и страствен покер фан, Max Kruse, се казни со парична казна €25,000 од страна на неговиот клуб по тоа стана честа појава на знаење дека тој ја напуштил €75,000 во задниот дел на кабината по добар ден на Светската Серија на Покер Европа маси во Берлин.Тоа беше 2014 Светската Серија на Покер (WSOP) дека притиснете го научил на Макс Kruse е навика за покер.Германската ѕвезда беше игра за Borussia Monchengladbach во времето.Тој дојде блиску до победа нараквица во Случај #36: $1,500 No-Limit 2-7 Нерешено Lowball, завршувајќи трети за $36,494 верата assassin е црно знаме џек врабец мо. Kruse потпиша четиригодишен договор да се приклучат Wolfsburg во 2015 година верата assassin е одисеја стрелките на слотови. За да го прослават тој се натпреваруваше во €2,200 No-Limit Hold ' em (NLHE) Eureka Висока Ролери во Хамбург жуборот на конечната табела за €3,930 исплата.Тој имаше грешка.Тоа лето тој се врати на WSOP и заврши 26 во $10,000 Штип-Граница Omaha (PLO) Првенства за $23,500 слот машини harrah ' s во њу орлеанс.
Тоа беше очекувано дека Kruse ќе се натпреваруваат на Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) фестивал кога тоа поставување на кампот во Берлин.Тој не готовина во било на турнири, но тој не имаат голем ден во готовина игра маси ден откако постигна еден хет трик во 4-2 победи над Hoffenheim.Тоа е кога работите одат малку кисело за Kruse.Според притиснете извештаи кои произлегуваат од германскиот сајт Bild, Kruse остави својот €75,000 добивки во такси возач.Тој контактирал на fuzz во обид да имаат пари врати (тој сè уште не го доби отсто), и после медиумската изложеност доведе до неговиот клуб fining него уште €25,000 за да не бараат дозвола да се игра во настанот.Реагирање на медиумското покривање на mishap примени, Wolfsburg е спортски извршната, Клаус Allofs, кои се користат да изгледа многу како Адолф Хитлер за време на својата играчка дена, изјави прес кои како професионален фудбалер, Kruse е само лична време е кога тој е во неговиот кревет. "Ние само можеме да се надеваме дека тој бил научи лекцијата и ќе го промени своето однесување." Рече Allofs.Не велам тој се користи за да изгледа како Адолф?Kruse, 27, одигра 23 пати за Wolfsburg и постигна шест гола.Минатата сезона, тие се готови второпласираниот да Bayern München да се квалификува за Лигата на Шампионите, каде што тие имаат стигна до четврт-финалето.Тие се осмиот во Лига по разочарувачките сезона слот машини имаат најлоша шанси во казино. Kruse не е единствениот фудбалер во моментов се вклучени во играта кој сака да игра покер во своето слободно време слот машини хард рок тампа. Neymar и Роналдо се двајцата спонзорирана од страна на PokerStars со Neymar се појавува и вршење на Европската Покер Турнеја (EPT) настани.Барселона центар-половина Жерар Пике, исто така, се натпреваруваа на EPT и WSOP настани.Тој е исто така, не е единствениот фудбалер казни за играње покер.Во Декември 2014 година, италијански клуб Udinese отпуштен поранешниот Ливерпул крило Алберт Riera, откако тој не успеа да се претвори за игра против Chievo претпочитајќи наместо да се натпреваруваат во покер турнир во Словенија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre v слот клупата pin и менгеме.