школка со riverwind казино норман ред

врховниот казино филипински calamba вистински calamba лагуна

Phil Ivey и неговиот соработник Ченг Јин Сонцето се countersued На Borgata Hotel Casino & Spa и нивната матична компанија Марина Округ Развој Co., ДОО, во нивните $9.6 m работ сортирање расправијата школка со riverwind казино норман ред.
Phil Ivey одигра својата најнова рака во повеќето скапи игра на неговиот живот, а тоа е да countersue На Borgata Hotel Casino & Spa, и нивната матична компанија Марина Округ Развој Co., ДОО, во текот на неговиот спорните $9.6 m мини-baccarat победи во 2012 година. Според судските документи добиени од Cardplayer Ivey е правен тим има countersued на коцкање гигант на премисата дека Gemaco, Inc.карти за играње се користи во контроверзниот 2012 сесии биле уништени, што го прави тешко за нив да се подготви соодветна одбрана.Тоа е малку како се обидуваат да се стави Џек Мевосек зад решетки без производство на убиството оружје.Додека 10-време за Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, и неговиот соработник Чен Јин Сонцето, се countersuing казино и нивната матична компанија, Gemaco не се.Во судот трудови, поднесени до федералниот суд во средата, Ivey и Сонцето е правен тим јасно да укаже на прст на Gemaco, Inc.за производство на несовршена картички, додека, исто така, укажува на тоа дека ова е прилично честа појава во рамките на индустријата, фактот Borgata ќе се знае за тоа. Ivey и Ченг Јин Сонце освои $9,626,000 играње максимум $100,000 по рака за време од четири сесии На Borgata помеѓу април и октомври 2012 врховниот суд на онлајн коцкање. Судот документи се бара пресуда против тужителот како што следува: A врховниот суд одлуки за нелегално коцкање. Отпуштање на тужителот жалба со предрасуди Б врховниот казино филипински calamba вистински calamba лагуна. награда за адвокатски надоместоци и трошоци согласно Њу Џерси Несериозни Тужба статутот C. Било други олеснувања судот смета дека правичен и праведен leelanau песоци казино во траверс сити мичиген. Ivey и неговиот тим ќе се надеваат на подобар резултат од оној во кој биле backhanded со октомври минатата година, кога Високиот Суд во Лондон, еднострано со Crockford е Казино над нивната одлука да ја задржи £7.7 милиони евра во baccarat добивки дека Ivey го освои во август 2012 година. Навидум најуспешните baccarat играч на планетата има пожали дека одлуката и неговата судбина ќе бидат запечатени во декември leelanau песоци казино peshawbestown mi. Ivey пропушти 46th Annual WSOP претпочитајќи да се фокусира на неговата готовина игра акција.Тој играше во $111,111 Една Капка Висока Ролери, но не успеа да направи пари како Фил Hellmuth го продолжи својот хривнија картонче над него од страна на четири со победа во Razz Првенство.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.