врховниот казино филипински calamba вистински calamba лагуна

leelanau песоци казино и да поднесете peshawbestown mi

Како дел од нејзините напори да се прошири казино игри поблиску до Њујорк, единица на Genting Малезија беше меѓу Њујорк е најголемиот spenders на политичко лобирање.Минатата година, Genting Њујорк потрошени $1.22 милиони на лобисти, шестиот-највисоки резултати кај сите групи, според неодамна објавените Држава Њујорк Заедничка Комисија на Јавна Етика 2020 Година Годишен Извештај врховниот казино филипински calamba вистински calamba лагуна. Genting беше само игри компанијата меѓу првите 10 spenders на лобирање минатата година во четврт-најголемата држава.На листата од топ 10 највисок трошење лобирање субјекти вклучени традиционално активни индустрии и интереси кои се поврзани со бизнис, недвижности, здравствена заштита и образование, но со некои значајни промени во однос на субјектите во оние индустрии кои се во Топ 10," според извештајот leelanau песоци казино во траверс сити мичиген. Genting поседува Места Светот Њу Јорк (RWNY) во Квинс, како и Одморалишта Светот Catskills во северниот дел на државата.Се верува дека најголемиот дел од Genting е лобирање расходи во државата беа насочени кон обид за да ја промените временската рамка за конвертирање downstate игри места – на кои Места Светот Њујорк е еден – на традиционалните казина.Во 2013 година, Њујорк гласачи потпишан на седум комерцијални казина низ државата, со четири на крајот наоѓа во северот на државата област.Оние лиценци беа доделени во 2016 година со седум-годишно ексклузивност период, спречување на останатите три дозволи да бидат одобрени во Њујорк област.Законот не го забрани игри својства, но тоа не бар оние места нудат маса игри и спортови wagering до 2023 leelanau песоци казино peshawbestown mi. Двете Genting и MGM се бараат за да се забрза процесот наместо да се чека уште две години, и анкети покажуваат њујорчани се залага за проширување на оние места на традиционалните казина, особено со државниот grappling со буџетот прашања во пресрет на coronavirus пандемија.Етиката извештај покажува MGM потрошени $146,250 на Њујорк лобирање минатата година.Тоа беше објавена помалку од три недели по Genting започна Места Светот Лас Вегас.Тоа беше, исто така, поради шпекулациите дека Малезија компанија е mulling доведување на својот НИ средства, вклучувајќи ги Њујорк средства, под еден чадор за целите на јавен капитал оглас во оваа земја.Веројатно во врска со напорите да слета на Њујорк казино лиценца, Лас Вегас Песоци е наведена како лобирање spender во етиката извештај.Сепак, Bally и Дин Установи — за другите оператори се верува дека се борат за финалето на лиценца во таа област — не се најде во овој дел на публикацијата leelanau песоци казино и да поднесете peshawbestown mi. FanDuel и DraftKings, двете најголеми онлајн sportsbook оператори во САД, помина речиси $370,000 комбинација на Њујорк лобирање напори минатата година, според етика податоци.Оние расходи најверојатно потекнуваат од државата одобрување на мобилни спортски wagering и уште-во тек дебата во врска со тоа прашање.Можеби ќе треба да проверат дали она што Oneida Индијанците го поминуваат на лобирање и поддршка на Cuomo моторни град казино сите можете да јадат рак нозе.