црвена карпа казино кафе промоции

телефонски број за духот планина казино

Њу Џерси пратениците не преземале никакви шанси дека Атлантик Сити казина може да биде принуден да затвори во случај на друга држава, владата исклучување поради буџет-сокак.Атлантик Сити казина беа речиси принудени да ги затворат оваа недела откако државата законодавната власт и Њу Џерси Gov црвена карпа казино кафе промоции. Крис Кристи успеа да го помине буџетот на време.Казино исклучување беше избегната по двете гранки на државната власт беа во можност да се усогласат своите разлики пред седум дена слобода дадена на казина заврши.За да се спречи таква економска ситуација, Притиснете на Атлантик Сити се изјасниле дека државниот Сенат Претседателот на Стив Sweeney и Сенатори Џим Whelan и Џеф Ван Дру воведе бил бараат да се измени законот кој им овозможува на Њу Џерси е казина, за да се задржи своите врати се отворени за седум дена откако државната власт се исклучи.

Whelan, кои се спонзорирани од оригиналниот седум-ден закон, рече новиот законот ќе се сега нека казина остане отворен на неодредено време телефонски број за soboba казино во сан jacinto. "Казина продолжи да биде двигател на економијата во градот и целиот регион", рече Whelan, Д-Атлантскиот. "Атлантик Сити се врти околу себе, и да им овозможи на казина, за да го затворите сега или во било кое време во иднина ќе се деструктивни за животот на казино работници и нивните семејства и ќе се создаде економска riptide со негативни последици за целиот град и регионот." Неколку законодавци, сепак, кренаа веѓите над потребата на законот, особено бидејќи се "суштински" вработените не се влијае од страна на државата исклучување.Кристи, според извештајот, потпиша извршната наредба во 2010 година која се смета за вработените во Казино Контрола на Комисија "се од суштинско значење." Сепак, гувернерот рече во неделата дека, преку прво читање на 2008 година, со законот, тој верува казина и racetracks низ државата беа закажани да се затвори.Сите предмети мора да оди во Таџ Махал Казино Ликвидација Продажба на Друго место во Атлантик Сити, Национална Содржина Liquidators започна на аукција на сите елементи во внатрешноста на shuttered Адут Таџ Махал Casino Resort, која некогаш беше во сопственост од страна на Претседателот Доналд Трамп телефонски број за swinomish казино. Fortune објави дека лустери, софи, кафе маси, телевизии, кревети, па дури и пијано беа меѓу придонеси на аукција, која започна во четвртокот.На аукцијата ќе продолжи до сите предмети се качил, според владата liquidators.Трамп го отвори $1 милијарда казино во 1990 година, пред да поднесе барање за стечај следната година.Милијардер Карл Icahn, кои купиле казино, затвори бизнисот за добар по работни спорови.Имотот тогаш беше продаден на Хард Рок Меѓународниот во Март за околу $50 милиони евра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre телефонски број за духот планина казино.