покер масата врвот за тркалезна маса

околија des jeux de казино

Комбинација на пазарот-задушување на прашања испратени Macau е казино индустријата до 11.7 проценти игри приходи намалување во септември, регионот е најголемиот единствен-месечен пад во повеќе од пет години.Аналитичарите предупредија понеделникот дека Кинеската игри енклава, кој доживеа четири прави месечни приходи сосови, нели дно надвор.Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото рече казина собрани $3.2 милијарди долари од коцкари во текот на септември.Бројката беше најголемиот еден месец процент се откажат од јуни 2009 година, како и долар фигура беше Macau е најниска еден месец вкупно приходи од ноември 2012 година покер масата врвот за тркалезна маса. Вест, сепак, не чини да faze инвеститори.Цените на акциите на Лас Вегас, Песок Корп, Дин Места Ltd., и MGM Места Меѓународно — на Невада-базирани компании со растечки Macau казино операции — сите се зголеми во тргување понеделник. "На Улица очекував midteens се намали и ова треба да биде позитивен за Макао игри акции," Macquarie Хартии од вредност игри аналитичар Чад Beynon кажано инвеститори.За првите девет месеци од годината, Макао игри приходи е до 5.9 отсто во однос 2013 рекорд $45.2 милијарди долари.Унија Игри Група генерален Директор Грант Govertsen, кој е со седиште во Макао, рече дека на пазарот има гледа сè, но "кујнски мијалник" фрлени во во изминатите неколку месеци.Во јуни, Макао казино приходи одби бидејќи коцкари се повеќе фокусирани на Светското Првенство фудбал.Во меѓувреме, на копното Кинески владата разбиена долу на корупцијата, кои се омекнат трошење од страна на high-end клиенти поврзани со junket оператори.Владата, исто така, поведе виза ограничувања претходно ова лето, кои се ограничени на бројот на патувања жител на Кина би можел да ги преземе за да се Макао.Исто така, владата го прекина користење на дебитна картичка многу Кинески користи за пренос на пари од Кина, за употреба во Макао.
Govertsen рече про-демократија демонстрации во Хонг Конг да предизвика копното Кинески да се откажете патувања во Макао. "Протестите во Хонг Конг имаат негативни преносни ефекти врз Макао," Govertsen рече покер масата врвот за базен маса. "Многу Хонг Конг луѓе едноставно не одлучи да се бори против протест народот во Централна да се дојде до ферибот терминал." Govertsen рече на почетокот на Кинески празник на Златна Недела би можеле да бидат повредени од страна на демонстрации, кои се држат копното Кинески граѓани од посета на Хонг Конг, како и покер масата врвот на трпезариска маса. "Како што одеше казино подови овој викенд, тие се почувствуваа светлина во однос на она што нормално би се очекува за еден викенд одмор," Govertsen рече.Макао, исто така, спроведува забрана за пушење во внатрешноста казина понеделник, која ослободувањето на high-end VIP соби.Аналитичарите рекоа дека се гледа за да се види дали забраната има дополнителни ефекти на игри приходи.Во воведниот разговор на Глобалната Гејминг Експо во Лас Вегас минатата недела, Лас Вегас Песоци Претседател Шелдон Adelson рече тој мислеше дека high-end игри бизнис во Макао ќе закрепне во два месеци откако владата crackdown на корупцијата се смирува. "Сè е циклична," Adelson рече на Макао. "Тоа е како коцкање.Понекогаш сте горе, некогаш си долу." Лас Вегас Песоци работи На Венецијански Макао, Песок Макао, Четири годишни времиња Макао и голем Песоци Cotai на Централна.На Макао стопанства сметки за 65.7% од компанијата на вкупниот квартален приход.Тој рече Кинески high-end играчи биле "престојуваат под радар", бидејќи "тие не сакаат да испратите порака што може да биде корумпиран." Лас Вегас Песоци е изградба на $2.7 милијарди Parisian развој на Макао е Cotai Лента.Дин Места е изградба на $4 милијарди Дин Палата на Cotai, додека MGM Места е изградба на $2.9 милијарди MGM Cotai.Сите три проекти се очекува да се отвори во 2016 година околија des jeux de казино. Акции на Дин затворен во $183.79, до $1.51, или 0.83 проценти од Nasdaq.
MGM Установи' цената на акциите на зголемен за 5 центи, или 0,23 отсто, да се затвори во $22.18 на њујоршката Берза.Лас Вегас Песоци, која е исто така со кои се тргува на њујоршката Берза, затворена во $62.92, до 43 центи, или 0.69 проценти.Ј.Стр.Морган игри аналитичар Џо Greff рече септември резултатите во Макао беа "малку помалку лоши од инвеститорите во последно очекувањата, иако ова намалување се уште претставуваат забрзување пад од последниве месеци.".