V слот c зрак димензии

гранде казино слободни бонус кодови

Онлајн спортски обложувања оператор Sportingbet е во топла вода во Уругвај по политичар противи на тимот логото појавува на дрес на локалните фудбалски институција.Уругвај го задржува прилично тесна капак на својата коцкање пазар, со локалните punters' правните опции се ограничени на една држава-се кандидира на лотарија, pari-mutuel трка обложување и некои тули и малтер казина.Спортско обложување е намуртен врз, и онлајн спортско обложување е чист scowled во во овој мал народ само околу 3.5 m луѓе.Комбинација на мал пазар и непријателски прием нели запре било кој број на меѓународно лиценцирани онлајн коцкање сајтови од кои служат Uruguyan punters, или дури и од мастило можности за спонзорирање со локалните спортски тимови.Случај во точка, GVC Стопанства' Sportingbet бренд, чие лого се појави на кошулата фронтови на Uruguayan фудбал mainstays Клуб Nacional de Фудбал во текот на последните Copa Libertadores натпревар против Бразилската страна Botafogo.Појавата на Sportingbet логото на Nacional е дресови предизвика прилично голема вена да булбус излезе на чело на Народна Партија заменик Хорхе Gandini.Бразилецот вести сајт 180.com објавено дека Gandini (на сликата) се користи локално радио шоу за проповед за оваа флагрантна повреда на Uruguayan коцкање закон v слот c зрак димензии. Gandini напомене дека многу Uruguyan спортски тимови' дресови често се прикаже онлајн коцкање логоа кога тимови играат во странство, но овој најновите Nacional игра се одигра во Уругвај, каде пристапот до сајтови, како што се Sportingbet "е забрането .. v поклопец на слот за ender 3. според принципот на законитост основана од 1895 г." Gandini тврди дека тој не беше обвинуваат Nacional за добивање платени, наместо lamenting фактот дека Уругвај имаше "нема механизми кои работат за контрола на нелегалните игри на среќа." Во прилог на сајтови како Sportingbet, Gandini тврди дека имало 30k нелегално слот машини расфрлани низ целата земја, над кои владата немаше контрола v слот опфаќа ender 3.

Gandini, истакна дека тој би претходно се пожали (со мал ефект) Министерот за Економија за неодамнешниот фудбалски натпревар против Бразилската страна во Montevideo е Centenario стадион на кој настапуваат реклама за Spingol, онлајн sportsbook лиценцирани во Аргентина е Misiones провинција.Додека Gandini истакна дека brouhaha "не чини да се биде во нешто што на прв поглед многу сериозна," тој сепак ги повика лотарија службеници да се зборува за Nacional во однос на своите промотивни активности, велејќи дека "државата има обврска да се спротивстави на" напорите на компаниите како Sportingbet да се заобиколи локалните закони, и (што е поважно) "за заштита на коцкање компании кои наплаќаат многу пари и се инсталирани во Уругвај." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre гранде казино слободни бонус кодови.