околија де jeu de казино

обложуваат голема казино без депозит бонус

Регулаторот одговорен за надгледување коцкање во Шведска, Spelinspektionen, имаат утрово објавија дека се преземат мерки против четири оператори за прекршување на правилата и прописите за покривање на понуда на бонуси на играчите.Во соопштение објавено на нивниот сајт, Spelinspektionen се покажа дека четирите оператори во прашање, Casinostugan Ltd, ComeOn Шведска Ltd, Hajper Ltd и Побрзо Ltd сите беа во согласност со прописите и законодавството за покривање на понуда на бонуси и подароци за играчите.Потоа следниве финансиски казни беа meted до секој оператор како што следува: Во прилог на финансиски казни секој оператор мора да се плати, сите четири оператори исто така беа дадени предупредувања, како на нивното идно однесување.Шведската Игри Инспекторат има оценето дека тоа може да се претпостави дека четири компании во прашање ќе не ги кршат правилата на бонус нуди и во иднина и затоа смета дека предупредување заедно со казна надомест е доволно санкција.Сепак, Spelinspektionen предупредуваат дека иако треба да понатамошни прекршувања на прописите и законодавството за покривање онлајн коцкање во Шведска се случува, повлекувањето на операторот на лиценци може да се смета.Дејв е вклучен во Онлајн Коцкање индустрија за 20 чудни години.Со искуство во работа на операторот со седиште во Гибралтар, каде што тој беше на чело до ТОА тимот на Ladbrokes, да работи на својот iGaming филијалата на веб-сајтови до 2019 околија де jeu de казино.
Дејв сега пишува за Casinomeister и сестра сајт Казино Весник.Вие исто така може да го види на форумот од време на време, каде што тој оди со рачка Webzcas. обложуваат голема долар казино бонус кодови.