сирени казино нијагарините водопади казино часа

најдобри слот машини snoqualmie казино

Bucking вкупните трендови на пазарот, Макао казино оператор SJM Стопанства пријавени приходи, приходите и профитот се намалува и во првата половина на 2017 сирени казино нијагарините водопади казино часа. Бројките објавени во вторникот покажуваат Хонг Конг-листата SJM гејминг приходи спаѓаат во 2% од година на година да HKD 20.4 b ($2.6 б) во шест месеци што завршува на 30 јуни, додека се приспособува заработка падна 7.7% до HKD 1.5 б и профит лизна речиси 13% до HKD 955m.Игри на приходи падови беа во одборот, како ВИП приходи одби 3.4% до HKD 9.8 б, маса на пазарот на маса игри намалена за 0.5% до HKD 10b и електронски гејмерски машини падна 3.2% до HKD 520m.За разлика од поголемиот дел од своите Macau казино ривали, SJM е својства не успеа да ги искористите придобивките на VIP коцкање оживување.ВИП промет беше долу 6.6%, а во дел се должи на SJM е надополнување на VIP маси паѓа скоро една шестина од истиот период минатата година најдобри слот машини на интернет велика британија. SJM е дел од целокупниот Macau VIP пазар падна за 14.2% од 18.4% минатата година.Додека SJM е маса на пазарот маси пријавени најмалите пад на своите три игри verticals, SJM е споделување на Макао целокупната маса на пазарот на приходите падна 1.8 поени за 21.4% во H1 најдобри слот машини на интернет бесплатно. Слично на тоа, SJM е целокупниот начин на споделување падна 1.6 поени за 8.5%.Ако не беше светла точка, тоа беше SJM предводник на имотот, Казино Гранд Lisboa, што видов на приходите подобрување на 7.7% до HKD 7.3 б, во голема мера на силата на својата VIP операции.На Lisboa е ВИП промет беше до скоро 10% додека ВИП приходи беше речиси 14%, благодарение делумно на Март отворање на нов змеј-тематските VIP Премиум област.Следниве лансирањето подоцна оваа година на MGM Кина нови MGM Cotai сопственост, SJM ќе биде само една од Макао е шест казино concessionaires чие работење се целосно ограничени во Макао е полуостров регионот.Работата беше прекината на SJM е во развој $4b сопственост на Cotai, Големиот Lisboa Палата, по смртта на работникот во индустриски несреќа во јуни најдобри слот машини snoqualmie казино. SJM се уште се чека на властите сигнал за да продолжите изградба, но компанијата инсистира останува на песната за да се отвори ново место во H2 2018 бесплатни онлајн покер софтверски алатки. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни онлајн покер масата со пријатели.