разликата помеѓу ограничување и без ограничување на покер

слободни работни машини за забава

На Seneca Нијагарините Resort & Casino е gearing до повторно да биде домаќин на Западен Њујорк Покер Предизвик.На 2017 издание ќе се одржи од 31 Март до април 10th со загревање сегмент се должи да започне во само неколку недели.На WNYPC ќе функција за 10 настани со Главниот Настан нуди $200,000 гарантира наградниот фонд и има $1,000 купи-во.Главниот Настан е врв на распоредот, што се одржува од 7-ми и 8-ми со две отворање days разликата помеѓу ограничување и без ограничување на покер. By 2 Ден на 9-ти, слепите нивоа ќе се зголеми на секои 40 минути, а потоа на секои 60 минути на Ден, 3, 10.Играчи ќе започне турнирот со 30,000 чипови.Играчите ќе имаат можност да се заработи места за настаните секој викенд во казино како и местото на одржување се подготвува да биде домаќин на Предизвик.Исто така постојат и турнири на распоред што се купува-in-со почеток во $100, изработка на настани достапни за оние на ограничен буџет.Првиот настан на WNYPC ќе биде No Limit Hold ' em турнир со $100,000 за посегнување и на $300 купи-во.Турнирот е закажан за 31 Март и ќе има четири почнувајќи летови кои ќе се случуваат во текот на две дена.Победникот ќе биде именуван на 2-ри април.Исто така, вклучени на распоредот е Pot Limit Omaha настан со $15,000 гарантира и $300 купи-во, заедно со Дами Првенство Настан со $10,000 гаранција и $200 купи-во.Од 24 до 26 февруари, Seneca Нијагарините Resort & Casino покер соба ќе започне работи надвор со земјите од Западен Њујорк Покер Предизвик загревање, кои ќе функција три еднодневни настани.Првата ќе биде $300 No Limit Hold ' em турнир со $25,000 за посегнување.Следна е друг Нема Limit Hold ' em настан, овој пат со двоен на купи-и гаранција од $600 за да се натпреваруваат и да $50,000 се шири низ оние кои се заврши во пари.На финалниот настан од викендот ќе биде $150 No Limit Hold ' em турнир со $10,000 гаранција.За време на првите два настани, играчи кои се во можност да го направи тоа на финалето 10 ќе заработи сателитски билет за Главниот Настан на земјите од Западен Њујорк Покер Предизвик кој има вредност од $145 разликата помеѓу ноќен клуб и казино.
Играчи кои се заинтересирани да учествуваат во или загревање или Предизвик може да го видите целосниот распоред тука во Seneca Нијагарините веб-сајт. разликата помеѓу omaha и holdem.