како не куќата секогаш да победи во рулет

pompe суштината geant казино albi

Август е груба месец за казино бизнис во Невада како казино приходите падна од 6.1%.Тоа заврши ангажман на три директно месечни се зголемува и значеше враќање на мрачните денови на почетокот на оваа година.Според бројките објавени од страна на Игри Одбор за Контрола, државата-широк казина доживеа својот најголем пад од февруари.Казина собрани речиси $886.9 милиони евра во август – тоа е $57.9 милиони помалку од истиот месец пред една година.На Лента, игри приходите падна од 8.7% до $496.9 милиони евра во август, слезе од $544.4 милиони пред една година.Слично на тоа, казина во Washoe Каунти, кој вклучува Рено, видов игри приходи пад речиси 10 проценти со Кларк Каунти е намалувањето од речиси 7%.Некои казина не се види позитивен раст со оние На Карпата Лента гледаат пораст од 3.3%.Јужна Езерото Тахо видов да се зголеми на повеќе од 16% во споредба со август минатата година.Тоа не е сите doom and gloom.На општ пад во приходите низ државата може да се се сведува на прилично последниве интеграција на мобилни коцкање киосци.Одобрени од страна на Невада Игри Комисија (NGC) минатиот месец, тие овозможуваат мобилен коцкање во хотелски соби, која може да значи гејмерите се наместо престојуваат во и коцкање од удобноста на своите луксузни suite.Тоа не е само за игри приходите што видов општ пад во бројки.Игри даноците собрани во Невада во текот на септември, врз основа на август гејминг приходи, одби 23.6%.Државата наплаќала $47.2 милиони евра во споредба со $61.8 милиони собрани во истиот месец пред една година.За првите три месеци од фискалната година, игри данок колекции беа надолу 4.2%.Со Лас Вегас руво натпревар во полн замав, може да овие бројки добредојдовте помалку се надева позната изрека, да се дружат со државата Невада?Што мислите – што би вашиот руво биде?Кажете ни во коментари подолу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како не куќата секогаш да победи во рулет.