како не куќата имаат предност во рулет

pompe на суштината geant казино istres

Само една недела по premiering нов филијалата услуга и онлајн казино игри и решенија инвеститорот NetEnt најави дека спектар на наслови се сега на располагање на играчи во западен Канадската провинција Британска Колумбија.Придобивање IGT тај-up: Според официјалното соопштение од Стокхолм-базирани иноватор, деби беше овозможено преку договор во државна сопственост Британска Колумбија Лотарија Корпорација (BCLC) има со Меѓународните Игра Технологија (IGT) и означува прв пат дека неговите игри се достапни од страна на играчите во Канада како не куќата имаат предност во рулет.

IGT Поврзете интеграција заврши: NetEnt изјави дека претходно потпиша договор со кој даде IGT дозвола за снабдување со своите игри на BCLC преку Лондон-со седиште на фирмата IGT Поврзете интеграција слој иновации.Шведската инвеститорот изјави дека оваа основање сега е завршен да се даде aficionados низ Британска Колумбија можност да уживаат во голем број од своите титули.Деби 'важна пресвртница': Тереза Hillman (на сликата), на неодамна инсталиран Главен Извршен Директор за инвеститорот, опишано движење во Британска Колумбија како "важна пресвртница" во нејзиниот фирмата се обидува да се прошири низ цела Северна Америка. Hillman изјавата се чита.. pompe суштината geant казино albi.

"Внесување на регулирани пазари, е витален дел од нашата стратегија оди напред, особено во рамките на Светската Лотарија Асоцијација сегмент.Јас сум сигурен дека нашите возбудливи игри ќе биде многу ценет од страна на BCLC е играчи." Премиера следи Литванија алијансата: на премиерата на игри од NetEnt во Канада доаѓа само два дена по фирма потпиша договор за да се донесе неговата содржина да играчи во мали источно-Европски народ на Литванија преку вратоврска-up со локалните iGaming оператор Врвен Спорт pompe на velo geant казино. Henrik Fagerlund, Главен Производ Службеник за NetEnt AB, што се користи службено вторник соопштение на детали што тој е "задоволство" да се согласи на соработка со Врвен Спорт, како на аранжманот е поставено на понатамошно зајакнување на неговата фирма е позиција во 'регулирани пазари.' pompe на суштината geant казино istres.