што се случува кога две раце вратоврска во покер

неговото царство без депозит бонус април 2021

Индустрија-водечките спортски обложувања решенија на услуги додава уникатен телевизија во функција да се зголеми конверзија и ангажман што се случува кога две раце вратоврска во покер. SBTech најави лансирањето на ProAct – својот нов Разговор во Живо алатка за Chameleon360 iGaming платформа.Оваа дополнителна функција, ги подобрува сите круг на квалитетот на CRM системи доставени до SBTech е брзо растечко портфолио на меѓународните партнери што ќе се случи ако два покер раце се исти. ProAct е врвни повеќејазична алатка која претставува уште еден клучен differentiator нуди да се SBTech-напојува спортско обложување и коцкање оператори.Замислен како централна компонента на компанијата е најдобра во класата Omni-канал, производ, тоа е уникатна во индустријата во однос на доставување на проактивна ангажираност низ сите канали, заврши со клиентите предизвикувачи на алармирање агенти веднаш да го точниот барања на секој играч.Внимателно да се калибрира турка достава на пораки на одредени сегменти, со автоматски одговори поврзани со различни производи, verticals, јазици и теми се достапни да се насочат на постапување на сите клиент прашања.Приспособен клиентот KPIs се целосно интегрирани, со сите информации поврзани со трансакции, обложување историја и промоција навлегувањето на рака да се обезбеди подобра поддршка за корисниците.Напредни филтри, во меѓувреме, дозвола испратите на сопствени листи на играчи и да се овозможи создавање на нарачана агент групи врз основа на клиент побарувачка и сегментација.Алатката исто така го вклучува пост-разговор анкета функционалност, за овации повратни информации за агент перформанси за обука и целокупната UI/UX што се случува ако се врзуваат во покер.
Oded Amir, SBTech Доведе Продукт Менаџер (Платформа), коментираше: "ProAct е земја-кршење алатка што била осмислена и развиена рака под рака со нашите оператори за да им се овозможи поблиска интеракција со своите купувачи.Тоа доведе до одгледување на приходи преку подобрување на конверзија стапки и ангажирање нивоа низ широк спектар на сценарија.Депозити биле прикажани за да се зголеми од 140%, со GGR 85% повисока од контролната група.Играчот вредност за двете нови штедачите и активни играчи има зголемени за просечна од 160%.Со ProAct, оператори можат да целна клучните фази во lifecycles на широк спектар на играчот сегменти во реално време, давајќи поддршка тимови можност да им понуди на правото на бонус и порака во право време, или да се ангажираат играчот и подобрување на целокупната корисничко искуство.Оваа алатка им овозможува на нашите партнери да ги води player " од рака,' или со live агенти, автоматски одговори или комбинација од двете, драматично намалување на разпенвам и случаи каде што новите играчи не успеваат да се депонира.Сосема едноставно, ProAct е исклучително моќен CRM алатка и сигурен сум дека сите наши партнери ќе се прашувам како тие се сум успеал, без тоа за толку долго." За SBTech: SBTech е индустрија-водечки провајдер на целосно управувана и полу-успеа спортски обложувања решенија и услуги во регулирани пазари, благодарение на светот-класа покриеност на своите sportsbook, се неспоредливи мулти наградуваниот во-игра обложување, заврши Omni-канал решение и на своите иновативни и уникатно конфигурираат Chameleon360 iGaming Платформа.Контакт: [email protected] www.sbtech.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre неговото царство без депозит бонус април 2021.