Patin рулет fille pas cher

казино ballroom хемптон плажа хемптон nh

Велика БРИТАНИЈА трки објави првите официјални Овластени Обложување Партнери (ABP) во рамките на својот контроверзен нов спонзорски правила.Во четвртокот, на Британската Horseracing Орган (BHA) објави дека Betfair, Bet365 и 32Red биле официјално доделена на ABP име, што ќе бидат потребни како на Јануари. 1, 2016 година за било обложување оператор кои сакаат да влезат во спонзорски договори со АНГЛИЈА е голема тркачки групи.Трите фирми веќе доби неофицијални ABP статус по согласил да придонесува доволно голем дел од нивните онлајн трка обложување на приходите на велика БРИТАНИЈА трки.Четврток најавата официјално го става други обложување фирми на забележите дека нивните велика БРИТАНИЈА трки спонзорства се во опасност, освен ако тие премногу се даде тркачки неговата фунти на месо.Однос на Bet365 и 32Red се занимава не беа обелоденети, но Betfair се согласи да го три-годишен договор ефикасни 1 април, 2016 година patin рулет fille pas cher. Betfair веќе имаше пет-годишен пакт, со трки тоа беше поставена за да се кандидира до Март 2017 но последната година од кои се занимаваат ќе биде сменет од првата година на нов договор казино пекарница chidambaram телефонски број. Betfair е договор е врз основа на нови ABP го оценувате картичка, за што деталите на BHA ќе јавно обелодени "во наредните денови." BHA шеф Ник ' Рѓа рече трки поздрави "просветлен пристап", донесена од страна на Betfair, кои Рѓа тврди признати "меѓузависност помеѓу трки и обложување, како и придобивките поврзани со тоа овластен обложување партнер." Рече бенефиции вклучуваат "употреба на kitemark и промотивни бенефиции како дел од маркетинг кампањата за да се стркала низ спортот." ABPs, исто така, ќе уживате во "преференцијални трговски договори" со учество racetracks, вклучувајќи ги и "можности за спонзорирање, Wi-Fi обезбедување и поширока промоција." Betfair е договор нема да се прошири на Ирски обложување оператор Paddy Power, со која Betfair се планира да се носи на почетокот на следната година.На Paddsters биле вокал во нивното противење на ABP шема, која тие веруваат дека би можеле да ги нарушат велика БРИТАНИЈА анти-конкурентни упатства.НЕОВЛАСТЕНО ОБЛОЖУВАЊЕ НЕ-ПАРТНЕРИ На BHA рече преговори со други bookmakers се во "напредна фаза", но оние bookies најверојатно не вклучуваат Корали, кои објавија во четвртокот дека го потпиша својот прв трки спонзорство во Ирска по примањето на неговиот нов Ирски обложување лиценца.Корални вели дека тоа ќе се позајмуваат своето име во целиот картичка на дербито во Leopardstown во јануари и ќе продолжи да го стори тоа за две години, по што, додека предупредување дека својата долгогодишна спонзорство на Велшкиот Национална и Eclipse Удели беа под закана од BHA е барања казино пекарница храна chidambaram tamil nadu. Betfred, исто така, не е подготвена да го достави до BHA е силна рака тактика, кога веќе се откажал своето спонзорство на 2016 година Cheltenham Злато Чаша и Спринт Првенство во Haydock.Минатата недела, Befred шеф Фред Направи, изјави Трки Пост дека тој би бил подготвен да се ре-up но, на Џокеј Клуб, кој го контролира и двете раси, balked на обновување, освен ако Betfred се сретна со ABP критериуми.Безстрашен, Направено рече дека ако трки сакав да "rip оние договори до сега, јас ќе rip ги со вас.Ние ќе одиме подалеку и да ги одржуваме нашите парите во нашиот џеб.Понекогаш ќе мора да застане за вашите принципи и тоа е она што е околу." Направи продолжи да се карактеризираат односи помеѓу обложување и трки како "полошо отколку што некогаш сте биле.Нема доверба." 32Red во моментов спонзори "околу 1,000" трки по година и вели дека тоа ќе биде среќен да се држат до било спонзорства лево несакани со ABP laggards.Тоа, рече, 32Red извршен ДИРЕКТОР Ед Ware повика другите bookies да се приклучат со нив во ABP е ексклузивни топла када.Запознајте ГО НОВИОТ ЛЕВИ, ИСТО КАКО и СТАРИТЕ ЛЕВИ во Меѓувреме, на владата на велика БРИТАНИЈА е, за момент, откажале од обидот да се наметне постојана замена за годишен Данок на шемата.Разговори помеѓу трки и обложување во текот на 55от Леви шема собори минатиот месец, оставајќи на Одделот за Култура, Медиуми и Спорт со неповолен задача на одлучувањето што да се прави кога сегашната шема истекува на 31 Март 2016 година казино ballroom хемптон плажа хемптон nh. Дербито беше надевајќи се дека владата ќе направи добро на својот завет да се наметне нов Horserace Обложување Право, но владата, изјави во четврток дека тоа едноставно ќе се тркалаат во текот на тековната Леви договор на 1 април, давање на себе уште една година во која да пристигне во повеќе трајно решение.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre богата казино $150 регистрирате бонус.