казино ballroom 1 казино начин авалон ca 90704

богата казино 100 слободен чип

Индустрија Disruptors и 'F' Сесија, две од повеќе не-конформист сесии се одвиваат во EiG, се грабање внимание на делегати и доминираат дискусии низ медиумите канали, во пресрет на EiG отворање на Арената Берлин (30 октомври – 1 ноември).На 'С' на Сесијата, сегмент на EiG кој не се препорачува за слабо срце или индустриски професионалци, кои се во најмала малку чувствителни, ќе добиете под прст ноктите на бизнис да истражуваат што се случува кога работите одат наопаку, влијанието кое го грешки се на иновации, што може да се научи од негативни бизнис искуства и како тие можат да помогнат личен и организациски развој.Модерирани од страна на Russell Mifsud, Индустријата за Игри, Сениор менаџер, КПМГ, на 'F' Сесија ќе функција индустриски лидери Јан Teichmann, Раководител на Податоци Иновации, Ранг Група; Rory Андерсон, извршен ДИРЕКТОР, 12Bet; Најџел Birrel, извршен ДИРЕКТОР, Lottoland; Павле Барнс, поранешен генерален Директор, Intralot Германија и Париз Смит, извршен ДИРЕКТОР, Совршенство Спорт.НЕО 2027 Театар, еден од трите конференција театри во EiG, ќе се стави иднина индустрија disruptors под светлото на рефлекторите, обезбедување на увид на потенцијалните раст можности.Покривање тематски содржини и претставувајќи на непријатните прашања на ден, НЕО 2027 ќе функција мисла лидери вклучувајќи Ulrik Bengtsson, поранешен извршен ДИРЕКТОР, Betsson Групата, кои ќе се истражуваат Дигиталната Трансформација, Чарлс McGarraugh, извршен ДИРЕКТОР, Stratagem Технологии, кои ќе бидат испитување Artifical Интелигенција и Ерик Hellqvist, Раководител на Маркетинг во Wunderino кои ќе се емитуваше на Gamified vs Социјална дебата против позадина на угостителските за Генерација Z казино ballroom 1 казино начин авалон ca 90704. надвор индустрија перспектива ќе биде предадена од страна на Aric Dromi, Дигитални Филозоф и Главен Futurologist во Volvo Car Group, чиј предмет е право, Надминување на бариерите за иновации – Се ние нашите сопствени непријател?Rory Credland, Настан Директор на организаторите, Акција Игри, верува настани како што се EiG имаат вистинска одговорност да се истражуваат сите аспекти на индустријата.Тој рече: "Ние веруваме дека постои многу од вредност во потрага по бизнис од сите агли.Навистина успешни бизниси се изградени околу претприемачи кои беа доволно храбри да плива против плима и НЕО 2027 ќе се стави оние иднина disruptors под светлото на рефлекторите.На euphemistically нарекува 'F' Сесија, ќе ги испита болки ефекти кои системски страв од неуспех може да има на организација и нејзината способност да напредува.Никој не сака да се доживее неуспех, но оваа сесија се залага позитиви на секој бизнис искуство и како ние треба да чистка на страв од неуспех.Ова ќе биде интерактивна и се надевам дека еден cathartic сесија во која делегати и јазик ќе ги споделат нивните искуства од С****** Нагоре и како тие се преселиле на." EiG, еден од најочекуваните б2б настани во индустријата за игри, календар, се одржа во Арената Берлин, 30 октомври – 1 ноември.Темата за 2017, Генерација Хибрид, ќе се фокусира на клучните предизвици и можности со кои се соочува I-Гејминг индустријата, вклучувајќи ги и Вештачка Интелигенција, Blockchain и како да се вклучат со Генерација Z богата казино $150 без депозит се регистрирате бонус. За повеќе информации и да се регистрираат посетите линкот.Медиумите Прашањата: Кертис Roach – [email protected] +44 (0)20 3695 4500 Крис Џонс – [email protected] +44 1273 699 900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre богата казино 100 слободен врти.