богата казино 100 слободен чип

ресторани во близина на ѕвезда казино голд коуст

Велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) покажа дека појдовни извршен ДИРЕКТОР Џени Вилијамс ќе остане во позиција до септември, поради "на долготраен timescale поврзани со остварување на владата поврзани со јавни соопштенија." EGR Списание се наведува дека иако UKGC ја утврди својата најпосакувана кандидат да го преземе Вилијамс, процесот на регрутирање сега е на чекање додека по велика БРИТАНИЈА Општите Избори на 7 Мај богата казино 100 слободен чип. Вилијамс се согласи да остане во нејзината улога до комисијата назначува нејзиниот наследник се очекува да им даде поддршка на новиот извршен ДИРЕКТОР во клучните области како што е далечинскиот коцкање регулатива.Во меѓувреме, стотици punters страв дека тие би можеле да ги загубат своите пари како 666Bet останува присутен и да не се исплаќаат на корисниците на добивки ресторани во близина на духот планина казино.
666Bet лиценца е суспендирана откако еден од нејзините директори беше уапсен во врска со г 21m измама и перење пари истрага. "Тоа навистина не е многу добра ситуација.Јас сум бил доста истакна за тоа.. ресторани во близина на ѕвезда град казино. засега нема информации," рече Ричард Magee од Birmingham, кој им рече на Независни тој би депонирани £2,848 на 666Bet ресторани во близина на ѕвезда казино голд коуст. "Додека далечински оператори лиценцирана од страна на [UKGC] мора да се задржи клиентите средства на посебна сметка или сметки, не постои гаранција дека ова ќе се обезбеди дека корисниците ги добиете сите своите пари назад, ако компанијата работи во финансиски тешкотии," рече UKGC портпарол.Комисијата, исто така, рече дека punters користите онлајн bookmakers "на сопствен ризик" и не беше во рамките на регулаторот е во "надлежност за враќање на средствата." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кралската аце казино слободен врти 2021.