џејк е 58 казино победи загуба изјава

она што е кредитна линија во казино

Градот на Соништата (Треска) во Макао беше сајтот на многу акција овој изминатиот викенд, но не и сите на тоа беше пријатен.Вработени од страна на Melco, која е сопственик на Треска, одлучи да се одржи јавен протест надвор казино овој викенд, во обид да го принуди компанијата да ги зголеми своите плати и да се обезбеди бонуси.Имало некои разлики за тоа како многу staffers учествуваа, со Нови Macau Игри на Персоналот Права Асоцијација (NMGSRA) велејќи имаше 3,000 и Јавна Безбедност, Полицијата пребројување само 850 на висина на протестот.Вработените сакаат казиното да ги плати што ќе износ до четиринаесеттиот месец во плата џејк е 58 казино победи загуба изјава. Cloee Чао, кој води NMGSRA, изјави локалните медиуми, "Нашите барања се навистина едноставно.Се надеваме дека ќе има бонус и во Лето и во Зима.Ние само сакаме 14-месец-плати годишно корист.Ние, исто така, сакаат дилери, за да го добијат своето provident фондот во целост, која треба да вклучуваат и основната плата и совети." Борбата може да потекнуваат од неодамнешните најави од страна Дин Макао и Песоци Кина.Дин наведено во јули дека тоа ќе биде придонес повеќето од своите вработени бонус е еднаков на една месечна бруто плата, требаше да биде платена на Август jakes казино лонг ајленд во њујорк. Песоци најави слични справи, но неговата исплата нема да се одвива до крајот на месецот она што е продавач во казино. Melco не даде никакви бенефиции на вработените, освен придонес за staffers' пензиски фонд.Износот предвидени се пресметува од секој вработен е основната плата.Демонстрантите, исто така, сакаат казино да преработиш својата промоција систем и подобрување на нејзиното спроведување на градот е забрана за пушење во внатрешноста казина.Чао тврди, "Ние само сакаме пушењето забрана да се спроведува нормално и навистина не сакате да ја видите во ситуација каде што вработените се забранува изразување надвор кога е очигледно дека некој клиент е кршење на правилата." На NMGSRA има претходно направени обиди да се казино подобрување на условите за своите вработени преку дијалог и петиции.Тоа, исто така, одржа сличен протест на Август она што е кредитна линија во казино. 1 кој се привлече некаде околу 2,200 вработени.Сепак, оние обиди се паднати на глуви уши, и Чао рече дека работниците нема да се обиде да побара посредување со казино, туку, напротив, ќе одат директно до владата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.