казино во близина на осамен борови ca

ливерпул улица

Јордан Spieth се стави себеси во пол-позиција во 2015 Мајстори со scintillating првиот круг, и во тој процес, тој е само дадена sportsbooks многу причини да биде загрижен.Четвртиот-рангиран играч на голф во светот имаше сè што оди својот пат во првиот круг на турнирот, дробење Augusta на неговиот начин на објавување на 8-под par резултат во првите 18 дупки на tourney.21-годишниот не постави рекорд, со што стана најмладиот играч на голф да доведе престижниот големи по првиот круг.А сето тоа е одлична за Инает е приказна за наслов во последните три круга на настанот, sportsbooks кој го отвори својот шансите на 10/1 шансите сега се шеташе непријатно во демне можноста дека тие може да бидат во огромна загуба треба да Spieth до крајот победа на турнирот.Прво на сите, преземање на влоговите во голф, секогаш е ризично предлог за sportsbooks.Шансите на голфери се како фјучерси реквизити во професионални спортски лиги, освен дека наместо да се има целосна сезони за да се прилагоди и да ги измените шансите, sportsbooks имаат три дена за да го направи тоа.Тоа не е невообичаено за долги снимки да излезе на терен и да стане омилени по успешното првиот круг на турнирот.Понекогаш, шансите се развива полека како играч на голф полека се движи нагоре на рангирана во првите три кола од турнирот, ставајќи се во кандидат да победи на турнирот во финалната рунда.Се Сеќавам Webb Симпсон?Тој го освои 2012 US Open како 50/1 долго пукал во почетокот на турнирот.Влегуваат во финалната рунда, sportsbooks се ' уште нуди коефициенти како високо како 28/1 казино во близина на осамен борови ca. Покрај всушност отворена како еден од фаворитите барем така oddsmakers имаше предвидливост да ги чува своите шанси во проверите.Но, она што книги не го очекував беше брзање на влогот што го зеде во Spieth во деновите кои водат до Мајстори.На сите голфери со објавено шансите, Spieth беше најмногу се обложуваат на кандидат води до турнирот.Повеќе bettors беше застрелан на зголемувањето на ѕвезда од оние кои се стави пари на tourney омилен Rory McIlroy, кој завршил седум снимки назад во 1-под par по првиот круг.Готово, има уште круга на tourney игра лево на турнирот така, тоа е да се замисли дека Spieth нема да биде во можност да се одржи неговата torrid првиот круг.Но самиот факт дека тој е веќе три снимки јасно на Charley Хофман, Џастин се Зголеми, и Ernie Els (сите три се врзани за втората на 5-под par) е причина за голем број на ноктите-гризе од oddsmakers кои се веројатно корне себе сега по потценувањето Јордан Spieth е шанси да стане вториот-најмлад играч на голф за да победи на Мајстори, зад себе само Тигар Шумата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на locust grove ред.