лоша покер рака значење

игра слот за игри бесплатно казино

На $400 милиони Потковица Казино во Синсинати, Охајо, најави дека тоа ќе ги отвори своите врати за јавноста на Март 4, 2013 лоша покер рака значење.
Казино, кој ќе биде управувана од страна на Цезар Забава, е четвртиот и последен казино да се отвори во државата, се приклучи на Потковица Казино во Кливленд, Холивуд Толедо, и Холивуд Казино во Колумбо.Сите четири казина се родени од 2009 година уставниот амандман.На две-приказна, 400,000-квадратни метри казино ќе се вработат околу 2,000 луѓе и е натоварени на Бродвеј Комонс во североисточниот агол од центарот на градот и ќе го носат домаќин на игри опции, истакнати од страна на 2,000 слот машини, 85 табела игри, и својата сопствена 31-табела Светската Серија на Покер соба.Во соопштението, Cincinnati градоначалникот Марк Mallory коментираше значителни придобивки на отварањето на казиното ќе треба до град подобар збор за коцкање. "Потковица Синсинати е огромен нов прилог на Центарот на градот", рече градоначалникот 1 2 3 4 покер. "Тоа е ставање илјадници Cincinnatians на работа и тоа ќе ја отвори вратата за нови бизнис развој во околината.Казино отворање на е возбудлив начин да се започне 2013 во Синсинати." Последните нозете на работа треба да биде завршена во следниот месец, отворајќи го патот за казино, да се отвори во 80-нешто дена.Детроит е казино броеви рецесија повторно отворање на Потковица Синсинати потенцијално би можеле да додадете проблеми да Детроит казина, кои веќе ги виделе своите приходи падот од 2% во однос на истиот месец минатата година.Тоа не е случајност дека намалувањето на приходите од Greektown Казино ($26.6 милиони евра / надолу 6.5%) и MGM Grand ($47.8 милиони евра / долу 2,4%) може да се припише на отворањето на Холивуд Казино Толедо, еден од четирите нови казина во Охајо, тоа е само еден час избрка од Јужна Детроит.На три казина, само MotorCity Казино пријавени се зголеми приходите од $38.5 милиони евра, до 2.1% од минатата година бројките.Земени како целина, броеви во Детроит казина се падна во седумте месеци од Холивуд Казино Толедо отвори.Расте бројот на казина во област може да имаат исто така улога во добивањето на заситени на пазарот до точка каде што сите се случува да треба да се jostle едни со други за да привлечат најголем број на клиенти.Тоа е точка одекнуваше од казино експерт Алекс A игра слот за игри бесплатно казино. Calderone на Birmingham-базирани пресврт фирма Conway MacKenzie Inc.кога тој им рече На Детроит Вестите претходно оваа недела, "Што Охајо не научи е дека на пазарот можат да бидат прилично блиску до неговата точка на сатурација." Althought својата 4-5 часа далеку од Детроит, додавајќи Потковица Казино Синсинати да го овој микс ќе не само што ќе додадете повеќе конкуренција, но, најверојатно, ќе се шират клиент база потенка од она што веќе е игра slots казино онлајн за слободни. PGCB шлаканици $15,000 парична казна во Philly казино се Движат над источниот да Филаделфија, Sugarhouse Казино е казни $15,000 од страна на државата коцкање регулатори за дозволувајќи им на одредени патрони за да се коцка во казино и покрај тоа што е забрането да влезат во казина во државата.На ред беше meted надолу од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола против HSP Игри ЛП, на операторите на Sugarhouse Казино, за дозволувајќи им на три одделни случаи, кога го забрани патрони им беше дозволено да се игра маса игри и слотови помеѓу месеците од Мај до август оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre игра kronos слот машина за слободни.