како да се unbanned од zynga покер

вип удели казино 50 слободен врти

Цитирајќи безбедносни грижи, Транспорт Управа за Безбедност и повеќе авиокомпании се противат на плановите за предложениот одморалиште соседните McCarran Меѓународниот Аеродром дека ќе застане 237 метри височина.Предложените $300 милиони Сон Лас Вегас одморалиште се применува на Кларк Каунти за откажување така планираните 454-соба одморалиште може да надмине 100-метарски стандардна висина за згради во областа.Сојузната Воздухопловна Администрација студија на проектот е aeronautical влијанија утврдува предлог за висина ќе не претставуваат опасност за воздухопловот или се меша со навигациски системи како што е претставено како да се unbanned од zynga покер. "Важно е да се каже на ОБАМА е определување не е некоја 'одобрување" на проектот бидејќи ОБАМА не мора регулаторната власт над локалната градење и користење на земјиштето одлуки," агенцијата се вели во соопштението.Но TSA цитирани повеќе безбедносни проблеми во врска со предложената хотел е близината на McCarran, вклучувајќи го и потенцијална закана на активни стрелците во хотел, импровизирани експлозивни уреди во возила и луѓе фрлање предмети во текот на аеродромот ограда.На Кларк Каунти Планирање на Комисијата и вработените се препорачува барање биде одбиено во комисијата состанок следниот месец, цитирајќи загриженоста од страна на TSA и воздухопловна индустрија партнери.Вработените, исто така, истакна хотелот ќе биде tallest зграда меѓу abutting својства и така ќе биде надвор од карактер.На Кларк Каунти Комисија, кои ќе го имаат последниот збор по ова прашање, беше предвидено да се слушне на барање на својата 21 април средба.Сепак, објектот е турнат назад еден месец за да се овозможи Сон Хотели за да се работи со заинтересираните страни на можно решение, според Ненси Amundsen, Кларк Каунти директор на сеопфатно планирање.Пет хектари парцела предложените одморалиште ќе седат на пет хектари земјиште на источната страна од Лас Вегас Булевар само јужно од Russell Патот и до Харли Дејвидсон застапништва. како да се unbanned од казино.