Kaufland reisen рулет

ок

Оваа недела, Zynga Покер стана број еден игра на Facebook, displacing друг Zynga наслов, Cityville kaufland reisen рулет. CityVille во суштина владеел отиде на спиење од 2011, со што покер стан триумф дека многу повеќе импресивен.Потоа повторно, поблиску ги погледнеме бројките составени од страна на AppData покажува дека Zynga Покер е coronation имаше помалку да се направи со сé поголемата популарност – тоа всушност се загубени 300k дневно и месечно активни корисници во текот на изминатата недела и повеќе да се направи со Cityville е самрак фан база.Всушност, Zynga игри како целина видов некоја 8.2% криза во секојдневно активни корисници во Мај.Дека рецесија веројатно предизвикани со свон се нурне врши од страна на Zynga е цена на акција на оваа недела.Тргување беше автоматски го прекина вторник наутро откако акции паднал 10%, предизвикувајќи Nasdaq "коло прекинувач" со цел да се наметне time-out на катастрофални споделување на капки.Во комбинација со понеделникот 7% пад, Zynga акции хит на историски ниско ниво од $4.78 пред рели малку да се затвори во $5.05 во средата.Или број е многу далеку од Zynga е $10 ИПО цена или неговите $14.69 врв во Март по објавувањето на нејзините Zynga.com самостојни сајт и извршен ДИРЕКТОР Марк Pincus' јавни изјави за запишување на вистински пари, коцкање арена.Се разбира, работите отиде јужна кратко време по clusterfuckian Facebook ИПО, и Zynga има уште да се опорави.Аналитичарите велат дека компанијата треба да ја намали својата зависност од Facebook и да се зголеми нејзиниот акцент на мобилни игри bayerischer валд.

Cowen & Ко.аналитичарите веруваат интерес за Facebook игри достигна на "негативни inflection точка" поради играч миграцијата на мобилни платформи.Ројтерс го цитираше Sterne Agee аналитичар Arvin Bhatia велејќи "новина фактор" на Facebook игри беше облечен off kaw нација казино braman. "Можеме да видиме социјални игри се околу некое време, но дена од висок раст се веројатно зад нас." Другите не се сосема подготвени за да свират Славини преку социјалните игри е безживотно форма, со некои аналитичари што укажува на тоа дека новиот "половина-off" споделување цена конечно го прави купување на Zynga акции разумен предлог ок.
Lazard е Atul Bagga предложи мобилен "би можело да биде monetized во исто ако не и повисоко ниво од тоа на веб игри." Но, иако Evercore Партнери крена својата "продаде" повик на Zynga, Кен Годинава изрази "основни загриженост" со компанијата долгорочен раст одржливост.Два датуми да се види за: јуни 26, кога Zynga е најновите 'настан" оди надолу во својот Сан Франциско СЕДИШТЕТО, типичен фаза за debuting оние сите важни нови изданија, и во средината на август, кога друг 200m акции кои се чуваат од страна на вработените ќе биде "отклучен" од своите пост-ИПО стаза.Некој за игра на Devalued Акции Со Пријатели?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 21 casino no deposit bonus code.