покер wsop - texas holdem преземете

кога не paragon казино се отвори

Гигант гејминг машина и системи иноватор Меѓународни Игра Технологија (IGT) најави потпишување на договор кој е за да ја видите неговите PlaySports платформа користат за напојување на земјиште-базирани sportsbook во Американската држава Висконсин.Лондон-со седиште на фирмата користи службено септември 2 соопштение до детал дека доаѓањето на мало со спортска wagering услуга за Среден државата Oneida Казино, која е управувана од страна на федерално-ва Oneida Народ, ќе го искористиш својот PlaySports решение и потенцијално би можеле да еден ден покрај тоа помош на племето да премиера на аналогни мобилни пријателски онлајн услуга.Основачко иницијатива: Oneida Нација потпиша нов игри компактен со Висконсин Гувернерот Тони Evers претходно ова лето дека го виде тоа да стане првата група во "Јазовец Држава' даде дозвола да се отвори и да ја стартувате мало sportsbook.Племето е Oneida Казино сега планира да започне да нуди aficionados шанса да се одржи во куќата влогови на широк спектар на професионални спортови во прилог на 'настан wagering" на акција од како забава, како на национално ниво-телевизија награда програми и професионален спортски лига drafts (недовршени).Желни претпријатие: Луис Корнелиј е Генерален Менаџер за 36,000 sq ft Oneida Казино, која се наоѓа на периферијата на Green Bay, и таа се користи печатот да се изјасни дека нејзиниот објект е во потрага напред "за да стане првото казино во Висконсин се да работат sportsbook' и партнерство со IGT со цел " да се воведе sportsbetting на нашите верни заштитници.' Прочитајте изјава од Корнелиј.. покер wsop - texas holdem преземете. "Спроведување IGT е докажано PlaySports платформа и тргување советодавни услуги ќе силно подобрување на Oneida Казино како премиер игри дестинација." Карактеристичен ветер: Во врска со вести и IGT користи наредната среда соопштение да хералд лансирањето на својот нов Дигитален и Обложување поделба која ќе се бара да ги искористат предностите на многу такви можности да бидат презентирани од страна на поголемиот број iGaming и sportsbetting пазари на сад.Компанијата откриваат дека оваа свежи претпријатие е воден од 44-годишниот Enrico Драго, кој претходно работел како Виш Заменик-Претседателот на своите PlayDigital единица со надзор над сите фирмата онлајн игри, спортски wagering и iLottery активности кога не pala казино повторно отворање. Proliferating присуство: Главниот Извршен Директор за Њујорк-листата IGT, Марко Sala (на сликата), кој се користи оваа второ соопштение за да прогласат дека неговата фирма веќе има 'силно водство позиција" во iGaming и sportsbetting пазарите на сад и верува дека Дигитални и Обложување потфат ќе ви овозможи да се продолжи со возењето 'динамичен раст' во двете verticals и во иднина кога не дланки казино се отвори. Sala изјавата се чита.. кога не paragon казино се отвори. "Овие претпријатија станаа стратешки важно да се IGT како тие си го дозволат ни можност да ги искористиш глобалниот опсег и силна односите со клиентите на нашата глобална игри сегмент.Новата структура ни дава поголема флексибилност во нашите производи и решенија портфолио и овозможува подобро разбирање на суштинската вредност на овие активности." кога ќе јужна флорида казино повторно отворање.