кога не paragon казино се отвори

кога ќе дух планина казино отворена во орегон

Локалните про се одредување на првиот настан за$320,830 Локалните Ауси про Роберт Рејмонд постигна добро заработил$320,830 оваа недела со преземање на одредување на првиот настан во последната итерација на популарната Ауси Милиони годишно во живо на турнирот од серијата.Мелбурн-базирани играч bested поле на 1,565 записи – 245 на минатата година е еквивалент – да се заокружи во главите нагоре со Нов Зеланд е Qiang Фу, но не пред и тој и Qiang имал тесно избегале во четири раце фаза кога тие беа на ниско купишта.Рејмонд успеа да ги искористиш неговите глави до чип предност во победа, оставајќи Qiang со значителен вториот ставање награда од$198,115 – не е лошо за Една$1,150 купи-во цената.Други конечна табела cashes се вклучени:Мајкл Addamo A$117,910Александар Lynskey A$85,180Manis Loeser A$57,750Џек Efaraimo A$41,705Samir Khoueis A$35,290 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година кога не paragon казино се отвори. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] кога ќе јужна флорида казино повторно отворање.