Sainsbury ' s зелена испорака слот значење

како можам само исклучува себеси од сите коцкање сајтови

Г-дин Зелена потврдува дека компанијата има официјално се пресели нејзини главни пазар на оглас од Шведска е средината на големината на Aktie Torget, да лебдат на поголем Nasdaq Нордиските Пазар (Стокхолм).Основана во 2007 година, Европската igaming оператор е сега the 76th претпријатие на листата на Nasdaq е Нордиските пазари во 2016 година sainsbury ' s зелена испорака слот значење. Претходно овој месец, Г-дин Зелена власт изјави дека тоа ќе се промени главниот листата како што тоа беше "логичен чекор" за компанијата долгорочни прогресија.Како и оваа, Г-дин Зелена верува дека тоа е пласман на Nasdaq е главната Скандинавските пазарот ќе им помогне на оператор, во неговата потрага да се целна меѓународни раст, помагајќи да се "привлечат поширок спектар на инвеститори".Коментирање на фирмата Nasdaq Нордиските оглас, Г-дин Зелена извршен ДИРЕКТОР На Норми се наведува: "Ние започна нашата нова технологија платформа претходно оваа година и веќе почна да се имплементира и да се достави на нашиот нов бизнис стратегија, и не постои сомнеж дека нашите клиенти се допаѓа новиот Г-Зелена како можам само се исклучат од 888 казино.

"Јас сум среќен и горд на она што нашата организација има постигнато во толку краток период на време и со нетрпение очекуваме да на нашето патување на промена кон продолжение раст." Сениор заменик претседател и директор на Европскиот огласи на Nasdaq, Адам Kostyál вели: "Ние го поздравуваме Г-дин Зелени да Nasdaq Стокхолм, главниот пазар, каде што тоа ќе го направи огромна прилог на нашите услуги на потрошувачите сектор "Г-Зелената боја е уште еден пример на некоја онлајн игри компанијата примената на Nasdaq Стокхолм како платформа за иден раст, и ние му честитаме на компанијата на својата оглас." Ројтерс пријавени Mr Green финансиски цели во врска со новиот оглас, во која се наведува дека компанијата има за цел да се постигне годишен органски раст кој го надминува онлајн игри индустрија. како можам да го слотот на руна во "чашката".