казино aams бонус senza deposito

корални казино ресторан санта барбара

Коцкање Insider фатени со Hpybet извршен ДИРЕКТОР Андреас Köberl (десно) и Interwetten јазик на Одборот Dominik Beier (лево) да се зборува за компанијата култура, германски јазик игри пазари и повеќе.За да започнете, како две од вас знаат едни со други и што е вашиот работен однос се допаѓа?АК: Ние сме познати едни со други за две години, и почна да се вклучат во бизнис ниво кога Dominik беше уште во Sportradar.Ние работевме на спонзорства, социјални медиуми итн заедно и, од тогаш, ние сме ангажирани на лично пријателство ниво, како и на бизнис ниво.Ние сме биле конкуренти сега за половина година!Но Dominik е фокусирана на онлајн бизнис и ние во Hpybet во моментов се фокусира на трговијата на мало бизнис во Германија и Австрија.Ти си и двете млади извршни директори (30) и 28).Е ова се движи кон помладите работници нешто што е честа појава во текот Австрија и Германија?DB: јас не мислам дека тоа е еден тренд, да бидете искрени.Тоа е малку на случајност и за двете од нас, затоа што прочитав во една статија неодамна велејќи дека просечна возраст на еден извршен ДИРЕКТОР на германски јазик компанија е 54 казино aams бонус senza deposito. Но, во принцип, мислам дека е малку на генерациска промена во нашата индустрија.Индустрија почна да расте силно 20-30 години и многу луѓе од која фаза се сега подготвен да се пензионира или да се заработи доволно пари за да направите други работи.Мислам дека тоа е сосема природна работа.За нас, сме биле како во некоја среќа позиција да имаат честа да добие такво искуство и предизвик.АК: јас се согласувам со Dominik но јас, исто така, ќе каже таму ќе биде повеќе генерациска смена.Не само поради искусни момци се пензионира, јас мислам дека нашата индустрија е многу специјална.Станува повеќе дигитални: да зборуваат на дигитална јазикот е добивање на повеќе важни.Вие исто така треба да се воспостави некаков вид на културни промени од внатрешноста на организацијата.Ако се погледне утврдени брендови во секторот, тие се купуваат сите момци што може да се добие од креативните организации, но постои мала промена во организацијата.Ако се погледне мојата организација, просечната возраст под 30 години, па се фокусираат целосно на дигитални дух.Денес, брзи и агилни победи бавно.Па ќе видиме промена во годините што доаѓаат.Како ви се примени на конференции, индустријата и настани, можеби со некои од постарите, повеќе искусни раководители во сектор?DB: Повеќето од нив се многу професионални.Ако зборувате со луѓето на одредено ниво, возраст не е важно тоа многу.Во ред, можеби ќе има некој да праша "што е ова млади малиот човек прави тука?" или слично; но јас сум едвај искусни ова.Сè е многу професионален и директори знаат дека ти си таму за причина и вие не сте таму за непрофесионален причина.На крајот, тоа е доволно за да се докаже, тоа не е за возраст и јас се надевам дека ние сме докажува дека за сите нашите вработени, партнери и индустријата ден во ден и надвор.АК: на крајот на денот, ќе се мери на резултатите, без разлика дали сте од 50 и 30 корални казино без депозит бонус кодот.

Ние ги почитуваме сите формирани и искусни момци, бидејќи 20 години на индустријата искуство не може само да се научи.Но, таму е исто така, расте и почитување на помладата генерација, бидејќи повеќе дигитални целна група станува се повеќе важен од било кога.Тешко е за некој искусен, основана букмејкер да се движи со времето и да се трансформира.Па има некои почит во двете насоки.Двете Hpybet и Interwetten се вклучени во некои од висок профил фудбал спонзорства.Она што го направи вашиот компании цел да се добие од овие спонзорства, како што многу фирми имаат различни пристапи кон оваа област?DB: Нашите цели се различни.Јас може да се зборува за Interwetten: очигледно како ние работиме во различни различни пазари, како што се Шпанија, Грција, Австрија, Германија и Шведска, за секој пазар ние имаме различни цели.Во некои пазари, нашиот бренд свеста е веќе доста високи.Во други, ние треба да се изгради до тоа.За жал, таму не е заедничка стратегија за еден од спонзорите на разни пазари, иако таму е, секако, малку на overspill.Но, на крајот спонзорство е различна за секој пазар, без разлика дали се работи за бренд свест, залог ангажман или фан активирање.Кога ќе потпишат спонзорски договор, секој пат тоа е многу кориснички пакет за да се постигнат одредени цели во нашите специфични пазари.Ние неодамна стана главен обложување партнер на грчката Супер Лига, што е прилично голем чекор за нас.Во Германија иако, тоа е повеќе за да се обложуваат за активирање и фан ангажман, па цели се различни.Добрата работа во врска со спонзорство е можете да го користите во толку многу различни начини.АК: За Hpybet, тоа не е сосема иста фаза, како што е за Interwetten.Почнавме пред две години со три лица; две години подоцна, ние сме 170 во шест канцеларии низ три земји.Во Австрија, ние сме веќе број три во малопродажниот пазар; во Германија, ние сме број пет.Тоа е добар раст, но тоа не е вистинско време за нас да се оди со голема спонзорство.Дојдовме до одредени позиција каде што ние се погледне на работите од поинаква перспектива.Така, на пример, еден од нашите партнерства е повеќе или помалку технологија партнерство, каде што се развијат нови фан ангажман производи заедно.Во наредните една или две години, ние ќе бидеме подготвени да се зборува за спонзорства во Германија корални казино санта барбара ca. DB: мислам дека исто така за Hpybet фактот што работи толку многу продавници, како и да е, има локален фактор, кој не мора.Ако постојат голем број на продавници во една област, тоа може да биде интересна за нив да имаат голема локална соработка.Ние сме секогаш таргетирање на национално ниво основа, без оглед на тоа што земјата.Она што е моменталното расположение во Австрија и Германија околните обложување спонзорство и рекламирање?АК: Тоа е малку поинаква во двете земји.Германија е начинот на кој се повеќе отворени кон спонзорство од Австрија.Кога ќе се погледне на пари кои се вклучени во спонзорство, Германија се повеќе отворени кон commercialisation на спортот.Во Австрија, спонзорство е поевтина и тоа е повеќе за емоции во моментот.Тоа е навистина тешко да се добие слот во Германија, токму сега, со цени до €4-5m ($4.4 м-5.5 m) годишно.Во Австрија, тоа е малку потешко затоа што, ако одите премногу големи, ќе добиете многу лоши емоции од клуб на обожаватели.Гледам Германија, како се повеќе отворени корални казино ресторан санта барбара. DB: Во принцип, коцкање рекламирање нели достигна ниво има во Шпанија, велика БРИТАНИЈА или од Италија (пред ограничувања) уште.Во принцип, Германија и Австрија се доста отворени за која тема, како и во моментот, затоа што тие подобро да се разбере вредноста на парите што се трошат на маркетинг.Она што ме изненадува со тековните дискусии во земји како велика БРИТАНИЈА итн, е на пазарот се уште ќе расте без реклами.Така, за нас како оператор, ограничувања на рекламирање не се најлошото нешто да се случи.Ние само ја зголеми профитабилноста.Ако се погледне на нови учесници на пазарот иако, тоа е уште потешко да се добие удел на пазарот ако имате нов бренд.Секогаш ќе бидат различни комуникациски канали.Тоа е тешко за регулаторите за да се израмни со маркетинг индустријата.Ако телевизиско рекламирање е забрането, може да се рекламирате на OTT канали (over-the-top канали, како што се Netflix, Амазон и на Youtube), затоа што тие се "new kids on the block." Во три години, OTT канали може да биде ограничено и тогаш само го движите вашиот рекламирање на нешто друго.Има толку многу различни начини и да канали, за да се уште работат во областа на маркетингот и на филијалата простор.Затоа и ви треба соодветна регулатива за да имаат профит реинвестираната во вашата земја екосистем.Јас сум во ред со рекламирање не премногу агресивно и вклучувајќи одговорен игри.Но, на крајот, премногу тешки ограничувања се само загуба за медиумски простор и за носителите на правата, како и зголемување на пазарните услови за влез на нови оператори.Што се и Hpybet и Interwetten бараат да излезат на германскиот пазар, со оглед на очекување на регулаторните промени?АК: Во Hpybet, ние сме веќе се користи за да се тешки регулатива во Австрија.Постојат девет различни држави во Австрија со девет различни закони и ние имаме повеќе лиценци.Во моментов, тие се многу различни.Во Германија, тоа не е толку тешко како што изгледа за чисто онлајн оператори.За нас како мало оператор, тоа е добра работа да се има јасни закон.Постојат неколку многу критични теми, кои се уште се отворени, како што се онлајн казино забрана.Целата индустрија ќе се движат повеќе внимателно заедно.Различни оператори може да се приближи заедно, може да постојат некои консолидација помеѓу онлајн и мало, ќе видите нови форми на соработка.Јас очекувам 50% од малопродажната оператори во Германија да исчезне.Имаме околу 80 во Германија и сите мали оператори нема да имаат шанса да добие минато на оваа регулатива.Таму ќе биде трансформација почнувајќи од следната година, за период од најмалку 18 месеци, а сето тоа зависи од засилување.Можеме да го видиме тоа во Австрија, имаме неколку држави каде што тоа функционира одлично; ако се усогласат, ќе нема проблеми и ако не, спроведување е многу силна.Ограничувања не им помогне некој ако нема за спроведување на законот agp 4x во 2x слот.
DB: Како Андреас рековме, интернет страна е малку поинаква тука.Онлајн светот е малку различен од пред седум години, кога Интер-Држава Договорот за Коцкање беше потпишан.Онлајн е многу ниско вреднуван со Договорот.На крајот, тоа е таква хаотична ситуација.Ако сте биле да се создаде буџет, кој секоја соодветна компанија не на околу октомври/ноември време, тоа е речиси невозможно да се направи така како што не знаете што ќе се случи од 1 јануари наваму.Дури и ако има соодветна регулатива од јули 2021, што Германија го прави токму сега е создавање на најголемите црна пазар во светот во текот на следните 18 месеци.Некои од нашите конкуренти, кои не се како во согласност како со нас или на Bet-at-home, Bwin и други, се само на триење на нивните раце и да чекаат за таа трансформација период.Тие не ќе бидат во согласност со прописите, бидејќи тие нема да се грижат за лиценци и најголемите црниот пазар во светот ќе биде воспоставена.Тоа е најлошото сценарио за секого.Се обидува да добие играчи назад од црниот пазар во регулиран пазар, што се случува да се вклучи луд трошоци и за многу долго време.Дури и ако не е за спроведување на законот во онлајн светот, тоа ќе биде тешко: Данска е само успех agp слот за експанзија се користи за.