покер кога ќе може да се подигне

најдобриот играч во историјата на покер

Поддржувачите на доведување Норфолк казино одморалиште почна нивното гласање на референдум кампања оваа недела, Pamunkey Индискиот Племе заедно со Градоначалникот Кенет Александар во удирање исклучите иницијатива.На Pamunkey Индијците се подготвени да се инвестира 500 милиони долари во градење казино сопственост на 13.4 хектари земјиште само источно од Харбор Парк безбол стадион.Се наоѓа на бреговите на Елизабет Реката, плановите за развој вклучуваат 300-соба хотел, спа, забава простор, повеќе внатрешен и надворешен базени, ресторани и барови, и казино со слот машини, маса игри, и sportsbook.Но, тоа само може да дојде до реалноста со поддршка на локалните гласачи на 3 ноември покер кога ќе може да се подигне. Едноставно мнозинство поддршка е потребен за гласање на референдум да се помине.Заедно со Александар, Вирџинија Делегат Џеј Џонс (D-Норфолк) беше на гласање кампањата функционирање вчера.Јас сум бил поддржувач на овој проект бидејќи тоа беше првпат претставена на мене пред две години," Џонс го прогласи покер кога е тоа сплит тенџере.
"Јас сум горд да биде", Сите Во " на проект кој ќе ви донесе не само работни места — но, можности за кариера — да на оваа заедница." Локалните казино референдуми, исто така, ќе биде одржана на 3 ноември во Danville, Портсмут, Бристол, и Ричмонд. "Сите-Во Норфолк Казино" е водечка во кампањата пак, до поддршка за дозволува Pamunkey Индискиот Племе да се продолжи со својата казино амбиции.Вирџинија Gov најдобри покер играч на сите времиња.
Ралф Northam (Г) потпишана законодавство во 2020 година Генералното Собрание сесија, што се овластени казино места во пет економски потресени градови, толку долго како гласачи го одобрува планот преку локалните гласање на референдум.Со нешто повеќе од два месеци да се оди пред Норфолк гласачи одлучи казино е судбината, Сите-Во Норфолк ќе inundate гласачи со комерцијални и радио спотови, билборди, двор знаци, и конверзација.Кампањата тврди казино ќе генерира помеѓу $43.79 милиони и $51.18 милиони на годишно ниво за областа на јавните училишта, и околу $25 милиони на годишно ниво за Градот Норфолк.На Pamunkey Индискиот Племе, ако на референдум поминува, ќе ја плати градот $10 милиони евра за испразнетото земјиште веднаш до Пристаништето Парк, а градските власти велат дека парите ќе одат директно кон реновирање на Booker T најдобриот играч во историјата на покер. Вашингтон и Maury средни училишта.На Pamunkey Индијански Племиња ја презеде предци врски со Норфолк и биле со оглед трик за да се изгради еден племенски казино операција во градот.Бидејќи индијанци казино не би се одржи на истата даночни обврски како комерцијални претпријатија, градот лидери се направени на племето својата најпосакувана игри партнер.Градот само ќе го продаде Харбор Парк земјиште на племето ако таа се согласува да работат на казино како комерцијален бизнис, кој е предмет да не само казино даноци, но исто така сместување, ресторан, продажба и даноци на имот.На Pamunkey Племе нема искуство во работење на комерцијални казино.Тоа е исто така и една мала заедница, на своите племенски членство брои само 200. Гледаат можност, Тенеси милијардер Jon Yarbrough, кој направил своето богатство производство и продажба на гејмерски машини, е поддршка на племето е казино планови во Норфолк.Племето е во можност да обезбеди соодветно финансирање заради нејзината врска со Yarbrough. Forbes проценките на Видео Игри Технологии основачот да има нето вредност од $2.6 милијарди долари. најдобри покер играч во историјата.